משרד החינוך יפרסם ציונים מתוקנים לבגרויות הקיץ

משרד החינוך יפרסם ציונים מתוקנים לבגרויות קיץ
המשרד יפרסם תיקונים בכ-23 אלף ציונים בית ספריים של כ-20,000 תלמידים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כיתה, בחינה, בגרות מתמטיקה 8.7.20
צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

שר החינוך יואב גלנט הודיע היום (ב׳) כי החליט למנות ועדת בדיקה חיצונית שתבחן את תהליך היישום של בחינות הבגרות תש"ף, שנקבעו במרץ 2020. הוועדה תבחן גם את תהליך עיבוד הציונים הבית ספריים, אופן קליטתם, ואת עיבוד נתוני הבגרויות של שנים קודמות באמצעות המנגנון שנקבע אז - שקלול דיפרנציאלי.

מהבקרה הפנימית עלה כי בתחילת שנת העבודה 2020 המשרד לא גיבש תכנית ארוכת טווח ומנגנונים מסודרים לקליטת הציונים ולאופן עיבודם. בתוך כך, נמצאו תקלות בקליטה של חלק מהציונים, ובאופן עיבוד הציונים. בעקבות זאת ביצע המשרד תיקונים בציונים שלא נקלטו כראוי, וערך בדיקה מחודשת של כל הציונים הבית ספריים. בעקבות בדיקה זו המשרד תיקן כ-23,000 ציונים בית ספריים של כ-20,000 תלמידים), והעלה את ציונם.

בראש הועדה החיצונית תעמוד מנכ"לית משרד החינוך לשעבר, רונית תירוש. בין חברי הוועדה: נשיאת מכללת לוינסקי - פרופ' מיכל בלר; מנהלת המרכז הארצי לבחינות והערכה (מאל"ו) – ד"ר ענת בן סימון; מומחה לכלכלת חינוך - פרופ' ויקטור לביא מהאוניברסיטה העברית ויועצת פדגוגית במרכז מדעני העתיד ומנהלת האגף העל יסודי לשעבר - יפה פס. הוועדה תגיש את ממצאיה והמלצותיה לשר החינוך ולמנכ"ל משרדו בתוך 45 יום.

הפופולריים