נדחה ערעור המשטרה: היורה בגנב הרכב בערד שוחרר למעצר בית

נדחה הערעור: היורה בגנב בערד שוחרר למעצר בית
המשטרה הודיעה שתערער לבית המשפט העליון בנוגע להחלטה וחזרה בה • השבוע תוגש נגד שיף הצהרת תובע לקראת הגשת כתב האישום נגדו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אריה שיף היורה בפורץ בערד
צילום:

בית המשפט המחוזי בבאר שבע שחרר היום (ראשון) למעצר בית את אריה שיף, החשוד שירה למוות בגנב רכב ליד ביתו בערד. המשטרה הודיעה שתערער על ההחלטה לבית המשפט העליון, אך חזרה בה. השבוע תוגש נגד שיף הצהרת תובע לקראת הגשת כתב האישום נגדו. העבירה שבה יואשם שיף - רצח באדישות.

חברו הקרוב של אריה מסר לכאן חדשות: "זו בושה שבמקום לתפוס את החוליה, המשטרה עסוקה באריה. כמה משאבים וכסף משקיעה המשטרה במעצר של אדם בן 70 במקום לחפש את חוליית הגנבים שמתנהלת כמו חולייה של החמאס". החבר הוסיף כי "שני שופטים קבעו שהוא לא מסוכן ויכול להיות במעצר בית באילת, והם משקיעים כל כך הרבה אנרגיה לעליון, העיקר שישאר במעצר".

השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה התייחס למעצר של שיף בדף הפייסבוק וכתב כי "אריה שיף הוא אזרח למופת. כל מה שאכתוב עכשיו מסתמך על הפרסומים בכלי התקשורת. ברור לי שיש ראיות שעוד לא נחשפתי אליהן, אך מתוך הנחה שאין שם ראיית זהב שמשנה באופן מהותי את פני הדברים, אני רוצה לומר כמה דברים".

אוחנה המשיך וכתב "אריה הגיע לגיל 70 כאזרח שומר חוק. הוא מתנדב ביחידות חילוץ ואפילו מתנדב במשטרת ישראל. אריה נושא אקדח ברישיון. גנב מהפזורה הבדואית, שזוהי לו איננה עבירה ראשונה ניסה לגנוב את רכבו. מה רשויות החוק מצפות מאזרח למופת שכזה שיעשה? שיאפשר לגנב לגנוב את רכושו? שיצעק? שיחסום את הרכב בגופו?".

בלילה שבין שישי לשבת, בן שיף, בנו של אריה, הגיב לטענות הנשמעות נגד אביו. בפוסט שפרסם בדף הפייסבוק שלו כתב שיף כי אביו "הוקפץ משנתו באמצע הלילה ונתקל בחולייה שלמה של פושעים רעולי פנים שלא יהססו לתקוף אדם מבוגר באישון לילה". לדבריו, אביו ביצע החלטה לפני שאחד מהם יחליט לפעול קודם.

"בדיעבד גילינו שראש חוליית הגנבים רעול הפנים לא היה חמוש. באותה מידה הוא יכול היה, וזה אבא שלי שהיה מסיים את הלילה בשקית גופות", כתב שיף. הוא הוסיף: "סיטואציה מקפיאת דם לאדם בן 70, ואם זה היה אבא שלכם?".

בשישי שלח בית משפט השלום בבאר שבע את שיף למעצר בית של שישה ימים. השופט קבע כי מעצר הבית מפחית את המסוכנות של החשוד. המשטרה ערערה על ההחלטה והחשוד נשאר במעצר.

הפופולריים