אחרי כ-3 חודשים: תלמידי חטיבות הביניים חוזרים לכיתות

אחרי כ-3 חודשים: תלמידי החטיבות חוזרים לכיתות
כ-400 אלף מתלמידי כיתות ז' עד ט' ילמדו בקבוצות נפרדות על פי מתווה משרדי החינוך והבריאות. על אף העלייה בתחלואה, במערכת הבריאות החליטו שלא לעצור את פתיחת מערכת החינוך • קבינט הקורונה יתכנס היום לדון בהמשך פתיחת הקניונים ובהגבלות חדשות לקראת חג חנוכה והחגים הנוצריים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בית ספר, תיכון
צילום: צילום: פלאש 90

לאחר יותר משלושה חודשים, כ-400 אלף מתלמידי כיתות ז' עד ט' חוזרים הבוקר (ראשון) לכיתות הלימוד בבתי הספר. על אף העלייה בתחלואה, במערכת הבריאות החליטו שלא לעצור את פתיחת מערכת החינוך, אחרי תקופה ממושכת של למידה במרחוק.

על פי מתווה משרדי החינוך והבריאות, בכל כיתה ילמדו עד 20 תלמידים בכמה קבוצות לפחות פעמיים בשבוע. מורה יוכל ללמד עד ארבע קבוצות והתלמידים לא יורשו לעבור ביותר משתי קבוצות. הלימודים ביישובים הכתומים והאדומים ימשיכו להתקיים במתכונת של למידה מרחוק. בסוף השבוע כבר יצאו תלמידי ישראל לחופשת החנוכה. בגני הילדים ובכיתות א' וב' יפעלו מסגרות של קייטנות במימון המדינה.

ברקע העלייה בתחלואה, יתכנס היום קבינט הקורונה כשעל הפרק - הכרעה בהמשך פתיחת הקניונים ובהגבלות חדשות לקראת חג חנוכה והחגים הנוצריים. במשרד הבריאות צפויים לדרוש לסגור את כל הקניונים. ממונה הקורונה פרופ' נחמן אש סייר אתמול בשפרעם והביע חשש מהתקהלויות הצפויות. הוא הבהיר כי גם את תקופת חגי דצמבר נוכל לחגוג רק בחיק המשפחה הגרעינית.

משרד הבריאות עדכן אתמול כי 1,506 נדבקים חדשים אובחנו ביום שישי עם קורונה, מתוך 61,537 תוצאות בדיקות שהתקבלו. שיעור הבדיקות החיוביות עמד על 2.5%. מספר החולים במצב קשה עומד על 314, מתוכם 97 מונשמים. מניין המתים מפרוץ המגפה עומד על 2,901 ומספר החולים הפעילים הוא 13,054.

הפופולריים