ניסיון הצתת הכנסייה בירושלים: לחשוד מיוחסות עבירות על רקע לאומני

ניסיון הצתת הכנסייה בי-ם: חשד לעבירה לאומנית
בית המשפט האריך את מעצרו של יהושע אלקובי בארבעה ימים. על אף עברו הנפשי, השופטת לא הורתה לשלוח אותו לבדיקה פסיכיאטרית. יועץ הכנסיות הקתוליות בישראל לכאן רשת ב: "הבעיה איננה רק ביטחונית, אלא גם חינוכית"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יהושע אלקובי, החשוד בניסיון הצתת כנסיית כל העמים
צילום: בלי

במשטרה ציינו הערב (שבת) כי ליהושע אלקובי, החשוד בניסיון הצתת כנסיית כל העמים שנמצאת סמוך להר הזיתים בירושלים, מיוחסות עבירות של הצתה על רקע לאומני והצתה במטרה לפגוע בנכס. בית משפט השלום בירושלים הורה להאריך את מעצרו בארבעה ימים. על אף עברו הנפשי, בהחלטת השופטת מיכל הירשפילד נכתב: "לא מצאתי להורות הוראה כלשהי בשלב זה על בדיקתו של המשיב על ידי פסיכיאטר".

יועץ הכנסיות הקתוליות בישראל, ודיע אבו נסאר, אמר בריאיון לאימאן קאסם-סלימאן בתוכנית "כאן הלילה" כי הבעיה איננה רק ביטחונית, אלא גם חינוכית. "זו לא פעם ראשונה שאנחנו רואים יהודי דתי עושה מעשה נגד נוצרים. רק לפני כמה שבועות פרמדיק של מגן דוד אדום ירק לעבר תמונתו של ישו. יש בעיה חינוכית משמעותית, במיוחד כלפי הנוצרים", הוסיף בריאיון.

ניסיון ההצתה "זכה" לגינוי גם ממשרד החוץ הירדני. בהודעה מטעמו נכתב כי "מדובר בפשע מתועב". הפטריארך תיאופילוס השלישי, פטריארך הכנסייה היוונית-אורתודוקסית בירושלים, גינה גם כן את המעשה. "המעשה הרדיקלי הזה הוא פשע ששואב השראה מאידאולוגיה קיצונית ששואפת להדיר את רגליהם של הנוצרים מארץ הקודש", אמר תיאופילוס השלישי. 

תחילה מסרו במשטרה כי המניע לאירוע פלילי ובכנסייה הקתולית התרעמו על כך. היום כאמור יוחס לחשוד מניע לאומני. אלקובי, תושב שכונת גילה כבן 50 נעצר אתמול. לוחמי האש כיבו את השריפה שפרצה במקום, לאחר שהחשוד הצית חומר דליק. נגרם נזק לספסל. שומר בכנסייה שזיהה את המתרחש עיכב את החשוד עד להגעת השוטרים. לאלקובי ישנו עבר של הצתות.

הפופולריים