החשוד בירי בערד: כל החיים אצטרך לחיות עם זה שהרגתי בן אדם

החשוד בירי בערד: כל החיים אצטרך לחיות עם זה
מעצרו של אריה שיף הוארך בארבעה ימים: מביע צער עמוק שלקחתי חיים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אריה שיף היורה בפורץ בערד
צילום:

הירי בפורץ בערד: בית המשפט האריך היום (שלישי) בארבעה ימים את מעצרו של אריה שיף בן ה-70 מערד, החשוד בירי בגבר שפרץ לרכבו. בדיון הביע שיף צער על המקרה, ואמר: "כל החיים אצטרך לחיות עם זה שהרגתי בן אדם בלי כוונה".

״אני רוצה להביע את צערי העמוק על כל שלקחתי חיים של בן אדם ללא כוונה", אמר שיף. "אמרתי קדיש לעילוי נשמתו של המנוח. צר לי מאוד על האירוע הטראגי".

נציג המשטרה ציין במהלך הדיון כי שיף מסר גרסה מלאה של האירוע והוטח בפניו הסרטון המתעד אותו יורה לעבר הפורץ.

בדיון אתמול בבית המשפט המחוזי בבאר שבע, בערעור המשטרה על ההחלטה לשחרר את שיף למעצר בית, אמר השופט כי הוצגה לו ראיה חדשה ודרמטית, שיש בה להשליך על המסוכנות הנשקפת מהחשוד. לכאן חדשות נודע כי מדובר בסרטון, שבו נראה שיף יורה לעבר החלון הצדי ברכב שהפורץ נהג בו. לדברי המשטרה, הראיה יכולה להוביל להחמרה בסעיף החשד נגד שיף לרצח.

האירוע התרחש בלילה שבין שבת לראשון. הפורץ, תושב הכפר אל-אטרש, בן 36, פונה לבית החולים סורוקה בבאר שבע ושם נקבע מותו. שיף, מתנדב לשעבר במשטרה, נעצר בחשד להמתה בקלות דעת. הוא הזעיק את מגן דוד אדום ואת המשטרה לאחר שירה בראשו של הפורץ, עבריין רכוש המוכר למשטרה.

שיף סיפר בחקירתו כי הוא ירה שתי יריות. אחת לכיוון הגלגל. הוא ואישתו ישנו בקראוון ליד הבית, כי הבית בשיפוץ. לאחר ששמעה רעש, האישה העירה את הבעל. "הסתכלתי החוצה ולא ראיתי את האוטו", סיפר שיף. "יצאתי החוצה וצעקתי: 'תעצור', כמה פעמים. יריתי שתי יריות. אחת לכיוון הגלגל ועוד יריה נוספת. לא התכוונתי לירות או לפגוע בו". שיף סיפר עוד כי הוא ואשתו חווים במשך תקופה ארוכה גניבות רכבים: "גנבו לנו כבר שלוש מכוניות". 

הפופולריים