בשל ראיה חדשה: נבחנת החמרת סעיף החשד נגד היורה בפורץ לרצח

הירי בפורץ בערד: נבחנת החמרת החשד נגד היורה
הוארך מעצרו של היורה בפורץ בערד לאחר שנציג המשטרה הציג בדיון סרטון, שבו נראה שיף יורה לעבר החלון הצדי ברכב שהפורץ נהג בו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אריה שיף היורה בפורץ בערד
צילום:

הוארך היום (שני) עד מחר מעצרו של אריה שיף, בן ה-70 מערד, שירה למוות באדם שניסה לגנוב את רכבו. בדיון בבית המשפט המחוזי בבאר שבע, בערעור המשטרה על ההחלטה לשחרר את שיף למעצר בית אמר השופט כי הוצגה לו ראיה חדשה ודרמטית, שיש בה להשליך על המסוכנות הנשקפת מן העציר. לכאן חדשות נודע כי מדובר בסרטון, שבו נראה שיף יורה לעבר החלון הצדי ברכב שהפורץ נהג בו. לדברי המשטרה, הראיה יכולה להוביל להחמרה בסעיף החשד נגד שיף לרצח. 

אתמול, שיף נעצר לאחר שירה למוות באדם שפרץ למכוניתו. בדיון בעניינו הוא שוחרר למעצר בית והמשטרה ערערה על כך. סנגורו אמר בדיון כי"זה בדיוק התיק שלא דרוש בו שום מעצר". הפורץ, תושב הכפר אל-אטרש, בן 36, פונה לבית החולים סורוקה בבאר שבע ושם נקבע מותו. שיף, מתנדב לשעבר במשטרה, נעצר בחשד להמתה בקלות דעת. הוא הזעיק את מגן דוד אדום ואת המשטרה לאחר שירה בראשו של הפורץ, עבריין רכוש המוכר למשטרה.

שיף סיפר בחקירתו כי הוא ירה שתי יריות. אחת לכיוון הגלגל. הוא ואישתו ישנו בקראוון ליד הבית, כי הבית בשיפוץ. ולאחר ששמעה רעש, האישה העירה את הבעל. "הסתכלתי החוצה ולא ראיתי את האוטו. יצאתי החוצה וצעקתי: 'תעצור', כמה פעמים. יריתי שתי יריות. אחת לכיוון הגלגל ועוד יריה נוספת. לא התכוונתי לירות או לפגוע בו".

שיף סיפר עוד כי הוא ואשתו חווים במשך תקופה ארוכה גניבות רכבים, "גנבו לנו כבר שלוש מכוניות". פרמדיק מגן דוד אדום בוריס מירצ'בסקי שנכח בזירה, סיפר: "כשהגענו למקום שוטרים הובילו אותנו לכלי רכב, ראינו גבר כבן 30 מחוסר הכרה, הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים שכלל הרדמה והנשמה ופינינו אותו לבית החולים תוך המשך טיפול כשמצבו קשה מאוד".

הפופולריים