מנכ"ל איקאה: "משרד הבריאות יצר חוק חדש שלא כתוב בשום מקום"

מנכ"ל איקאה: משרד הבריאות יצר חוק לא קיים
אחרי הביקורת ממשרד הבריאות: החברה דחתה את הפתיחה ביום, ובמתכונת מצומצמת • החברה מסרה: מקווים שמשרד הבריאות יכיר בכך שפתיחת המחלקות החיוניות ולא את כל החנות - תאפשר לציבור לערוך קניות בבטחה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סניף איקאה, אשתאול, סמוך לבית שמש
צילום: צילום: כאן חדשות

אחרי שהודיעה שתפתח היום, וספגה ביקורת ממשרד הבריאות: איקאה הודיעה היום (רביעי) שהיא דוחה למחר את פתיחת החנויות, ובמתכונת מיוחדת ולפיה ייפתחו רק מחלקות שחיוניות לתחזוקת הבית. מנכ"ל איקאה, שוקי קובלנץ, אמר בריאיון בכאן רשת ב: "נתקלנו בתגובה קשה מאוד של משרד הבריאות, שאמרה שאנחנו לא חנות למכר מוצרים חיוניים לתחזוקת הבית ושישלחו שוטרים".

קובלנץ הוסיף שההחלטה לדחות את הפתיחה ביום איננה "התקפלות" מבחינתם: "לא נבהלנו, אנחנו מעדיפים לשבת עם משרד הבריאות ולשכנע אותו בצדקת דרכנו". "לא הפרנו שום הנחייה, ולא נפר. אבל משרד הבריאות יצר חוק חדש שלא כתוב בשום מקום", אמר מנכ"ל החברה לאסף ליברמן וקלמן ליבסקינד בתוכנית.

קובלנץ הדגיש כי "יש בתקנות סעיף שמאפשר לחנות שעיקר ממכרה הוא לתחזוקת הבית. אף סעיף לא מגדיר מהו מוצר שנועד לתחזוקת הבית. ההמצאה הזו עכשיו שאיקאה צריכה לפנות במיוחד כי קוראים לה איקאה לא כתובה בשום מקום, בטח לא בחוק". 

מהחברה נמסר כי "אנחנו בטוחים שאנשי משרד הבריאות אשר עושים לילות כימים לטובת בריאות הציבור, יכירו בכך שבעצם העובדה שאיקאה תפתח את המחלקות החיוניות ולא את כל החנות הדבר - ישרת את הציבור וזאת בשל המרחבים הגדולים של החנות אשר יאפשרו לציבור לערוך קניות בבטחה".

הפופולריים