אלפים מחו נגד רה"מ; מפגנים טוענים שהותקפו

אלפים מחו נגד רה"מ; מפגנים טוענים שהותקפו
בירושלים התקיימה תהלוכה לכיכר פריז ובתל אביב עצרת בכיכר רבין. המשטרה עצרה 6 חשודים בגין תקיפת אזרחים, שוטרים ובגין התנהגות העלולה להפר את שלום הציבור. מפגינים ברחבי הארץ טענו כי הושלכו לעברם ביצים, בהוד השרון הוסיפו כי הותקפו באלימות קשה. זה השבוע ה-19 למחאות ברחבי הארץ
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפגנה נגד נתניהו בירושלים, 31.10.2020
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ברחבי הארץ התקיימו הערב (שבת) ההפגנות נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו בסימן 25 שנה לרציחתו של יצחק רבין. הצעדה המרכזית יצאה מכיכר ציון בירושלים עד למעונו של ראש הממשלה ברחוב בלפור. מהמשטרה נמסר כי חלק מהמפגינים המשיכו לצעדה לא חוקית מכיכר פריז, הפרו את הסדר וחסמו את מסילת הרכבת הקלה במרכז העיר.

מפגינים בירושלים טענו כי שוטר סמוי שביצע מעצר בהפגנה ברחוב יפו בעט בראשו של מפגין אחר, שפונה בהמשך לטיפול בבית החולים שערי צדק. אך לדברי ראש ענף מבצעים במחוז ירושלים במשטרה, סנ"צ אלון כלפון, "בלשים ניגשו לעכב חשוד והותקפו. מי שתקפו היו מהמפגינים ולא הבלשים". הוא הוסיף כי אחד מהשוטרים פונה לקבלת טיפול רפואי. בסך הכל נעצרו שישה בני אדם בגין תקיפת שוטרים ואזרחים והפרת סדר. 

בכיכר רבין בתל אביב נערכה עצרת מחאה נגד שחיתות. כמו כן, התקיימו הפגנות נוספות ברחבי הארץ והפגנה מצומצמת מול ביתו של נתניהו בקיסריה. זה השבוע ה-19 למחאות ברחבי הארץ. מהמשטרה נמסר כי היא חוקרת שלושה מקרי אלימות כלפי משתתפי מחאה: בצומת בן גוריון ברמת גן, שם לטענת המפגינים, רוסס עליהם גז פלפל מרכב חולף. על פי גורמי רפואה אדם נפגע באורח קל וקיבל טיפול רפואי במקום; בצומת אלוף שדה פינת הירדן, גם כן ברמת גן, הושלכה פחית וביצה לעבר מפגינים. לא היו נפגעים; באילת המשטרה עצרה גבר בחשד שהשליך ביצה לעבר קבוצת מוחים והוא הועבר לחקירה.

בד בבד, מפגינים בהוד השרון טוענים שהותקפו באלימות קשה. אחד מהם סיפר: "כלי רכב נעמד על מעבר החצייה, יצאו ממנו שני בחורים והתחילו לדחוף את המפגינים. הם נתנו אגרוף לאדם עם מגפון והפילו אותו על הרצפה. אחר כך הם נכנסו למכונית ונסעו". עוד סיפר המפגינים כי הבחור שהופל נפצע בפנים וברגליים.  

במשטרת ישראל התייחסו לאירוע ומסרו: "הערב התקבל דיווח על אירוע אלימות בהפגנה בעיר. שניים מהמעורבים אותרו על ידי המשטרה ועוכבו לחקירה. מעורב נוסף פנה עצמאית במצב קל לקבלת טיפול רפואי. נסיבות האירוע נבדקות". 

בראיון לכאן רשת ב הערב אמר ח"כ משה יעלון (תל"ם), שעבר בין ההפגנות השונות ברחבי הארץ, כי: "המחאות הן כלי חשוב, נתניהו חושש מהן. זה משפיע גם על כחול לבן וגם על שחקנים אחרים, אפילו בליכוד. כמה זמן אפשר להתקרנף? אנשים מתים פה וברור שהשיקולים שמנהלים את המשבר הם פוליטיים".

ביום חמישי התקיימה תהלוכה לא חוקית בתל אביב בהשתתפות של עשרות שצעדו לכיוון ביתו של השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה. המחאה הסתיימה עם שלושה מעוכבים לאחר עימות בין מפגינים לרוכב אופניים, ותושב העיר, בן 45, נעצר בחשד שאיים לפגוע במפגינים בסכין.

במחאה בירושלים ביום חמישי נראה אדם צועק על אמיר השכל, ממובילי המחאה: "אולי אותך צריך להעמיד לדין כאיש בזוי וארור שמפיץ מחלות במדינת ישראל, עלוב נפש, גזען בזוי וארור". השכל התלונן בפני השוטרים במקום והתבקש להגיע לתחנה על מנת להגיש תלונה ביום ראשון. 


הפופולריים