סגן שר הבריאות יואב קיש על לוויית שיח' חסן אלחלבי: מאות יידבקו, מתסכל ועצוב

קיש על לוויית השיח': מאות יידבקו, מתסכל ועצוב
הבוקר נערך באיצטדיון הכדורגל במג'דל שמס טקס אשכבה לשיח' חסן אלחלבי, שמת אתמול מקורונה. מנהיג העדה הדרוזית שיח' מוופק טריף: חטיפת הגופה לא נעשתה על דעתנו. מפקד מחוז צפון במשטרה הורה להקים ועדת בדיקה לחקר חטיפת הגופה אמש מבית החולים זיו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
לוויית השיח' חסן אלחלבי
צילום: צילום: פאדי אמון

אלפים השתתפו הבוקר (שבת) בהלוויית השיח' חסן אלחלבי באיצטדיון הכדורגל במג'דל שמס. מארגני האירוע הקפידו על סידור ישיבה השומר על מרחק בין האבלים, שרובם עטו מסכות. עשרות אנשי דת דרוזים פרצו אמש לבית החולים זיו ולקחו משם את גופתו של השיח' אלחלבי שמת מוקדם יותר מנגיף קורונה. מפקד מחוז צפון במשטרה ניצב שמעון לביא הורה להקים ועדת בדיקה לחקר האירועים והתנהלות המשטרה באירועי לווית השיח במג'דל שמס ובבית החולים זיו בצפת. סגן שר הבריאות יואב קיש ביקר את התנהלות האבלים: מאות יידבקו, מתסכל ועצוב.

ראש העדה הדרוזית בישראל, שיח' מוופק טריף, גינה הבוקר את פריצת אנשי הדת לבית החולים. "האירוע שהתרחש בבית החולים זיו בצפת איננו על דעת הנהגת העדה ובני משפחת המנוח, שהיה בעל מעמד דתי בכיר בקרב בני העדה וראוי לכל כבוד", כתב. בהודעתו ציין כי "ההלוויה שהתקיימה נערכה בתיאום מלא עם משטרת ישראל, פיקוד העורף והמועצה המקומית מג'דל שמס".

דיון התעורר אתמול בקרב גולשים מן העדה הדרוזית אחרי ביקורת שהושמעה מצידה של חברת הכנסת בת העדה, ע'דיר כמאל מריח. "התנהגות זו לא הולמת את מעמדו הרם של השיח' הנכבד והמנוח", כתבה בהתייחס להתפרצות לבית החולים. הפוסט של מריח זכה למאות תגובות, רבות מהן שליליות. "כשמישהו מתעלל בכלב חצי מדינה עומדת מחוץ לדלת שלו ואיש אינו פוצה פה, ומצד שני שיח' מכובד שהלך לעולמו ראוי לכבוד. אכזבת", כתב אחד הגולשים. אחת המגיבות כתבה: "מוטב שתשתקי, הביקורת שלך ל(מעשה החטיפה) של גופתו הטהורה היא קו אדום".

בתמונות מצלמת האבטחה של בית החולים, ניתן לראות את אנשי הדת פורצים מחסום אבטחה שהוצב במקום, למול עיני השוטרים שעומדים מנגד. לפי המשטרה, כח יס"מ הוקפץ לבית החולים כשהבינו שהשיח' נפטר ועלולה להתעורר בעיה. לטענתם הרופאים מסרו את הגופה לאנשים שבאו, ולא היה באפשרותם לעשות דבר שכן לא היה ברור האם לקיחת הגופה חוקית או לא. עוד נמסר כי המשטרה בודקת את האירוע. 

הפופולריים