"היום אני יוצאת לחיים חדשים": כחודש וחצי אחרי ניסיון הרצח במצפה רמון, שירה איסקוב שוחררה מבית החולים

ניסיון הרצח במצפה רמון: שירה שוחררה מביה"ח
שירה שוחררה להמשך שיקום קרוב לבית הוריה מתוך רצון להיות קרובה לבנה ובהמלצת אנשי מקצוע. "יש לי דרך ארוכה לעבור עד שאסיים את כל התהליך הרפואי אך אני אופטימית וחזקה מתמיד", אמרה איסקוב עם שחרורה • בעלה, אביעד משה, נאשם בניסיון רציחתה לאחר ריב שהתגלע בין בני הזוג בערב ראש השנה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שירה ובעלה שחשוד שניסה לרצוח אותה אביעד משה מצפה רמון
צילום: פייסבוק

שירה איסקוב, ששרדה את ניסיון הרצח בידי בעלה במצפה רמון בערב ראש השנה, שוחררה היום (חמישי) מבית החולים סורוקה בבאר שבע. "היום אני משתחררת, יוצאת לחיים חדשים", מסרה שירה עם שחרורה. "יש לי דרך ארוכה לעבור עד שאסיים את כל התהליך הרפואי אך אני עם הפנים קדימה, אופטימית וחזקה מתמיד".

מהמרכז הרפואי סורוקה נמסר כי שירה הגיעה במצב אנוש כשהיא סובלת מפגיעה רב מערכתית ומפציעות דקירה בחלקי גופה השונים. במהלך אישפוזה היא עברה סידרת ניתוחים וטופלה על ידי צוות מקצועי רחב, ולאחר התאוששות עברה למחלקת השיקום. עוד נמסר כי היא שוחררה להמשך שיקום קרוב לבית הוריה, מתוך רצון וצורך להיות קרובה לבנה ובהמלצת אנשי מקצוע.

בתחילת החודש הגישה פרקליטות מחוז דרום כתב אישום נגד אביעד משה, בן ה-45 ממצפה רמון, בגין ניסיון לרצח אשתו שירה בביתם וכן בגין חבלה מחמירה. הפרקליטה שהגישה את כתב האישום, עו"ד אירה ויינמן, אמרה: "לאחר ששירה אמרה שהיא רוצה להתגרש, הוא החל באלימות שקשה לתאר אותה במילים. התעלם מזעקותיה, מבכי קורע לב של הילד, צעקות של השכנים, צעקות של ההורים שלה ששמעו הכל בטלפון. חייה ניצלו בנס בעיקר הודות לתושייה של השכנים שלא נותרו אדישים לצעקות".

בערב ראש השנה התפתח ריב בין אביעד ושירה, לאחריו הודיעה להוריה כי בכוונתה לעשות את החג בביתם בלעדיו. בעקבות זאת אביעד תקף אותה, כשהוא מניף אותה באוויר ומשליך אותה לרצפה. שירה צעקה לעברו כי בכוונתה להתגרש ממנו, נכנסה לחדרם וארזה מזוודה. אביעד נעל את דלת הבית ולא אפשר לה לצאת עם בנם, כשהוא סוגר את תריסי החלון.

הוא הניח על הרצפה את הילד שהיה בזרועותיה של שירה. כשהסתובבה להרים את הילד שוב, לקח אביעד מערוך והחל להלום בראשה ובגופה בחוזקה. הוא התיישב עליה, החל לחנוק אותה ולחש באוזנה: "תמותי כבר". בשלב זה הבטיחה לו שירה כי לא תיקח ממנו את הילד והוא השיב לה: "את לא תהיי אמא שלו".

כשבועיים לאחר הערב שטלטל את משפחת איסקוב, פרסם אחיה של שירה פוסט בפייסבוק בו תיאר את פרטי האירוע הקשים. "גיסי לשעבר ניסה לרצוח את אחותי הקטנה בעודה מחזיקה את בנם הפעוט בן השנה וחצי בחיקה", כתב האח. "הוא תקף אותה באכזריות רבה עם מערוך וסכין מטבח שנייה לפני שיצאה מהבית. ריסק לה את הלסת והעיף לה את כל השיניים מהפה", הוסיף.

האח כתב כי "לאחר מכן הוא התחיל לשחוט אותה כמו שרק רואים בסרטים. כל זה תוך כדי שאחותי מדברת עם ההורים בטלפון ורק מתחננת שיעזוב אותה ויתן לה ללכת - אך כלום לא עזר". הוא הוסיף כי גיסו "חתך לה את הפנים היפות, חתך לה את האוזן, שבר לה את העצמות בידיים ובחזה. כל זה מול בנם ששרוע בדם ובוכה".

הפופולריים