הטיש בחסידות סדיגורה בבני ברק נערך למרות הבנות מוקדמות שלא לקיימו

החסידות הסכימה לבטל – אך הטיש ההמוני התקיים
באגרת שהגיעה לידי כאן חדשות נכתב מטעם החסידות כי האירוע שהיה אמור להיערך ביום שלישי בוטל עקב המצב והוראות הרשויות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
טיש המוני בבני ברק 20.10.20
צילום:

הטיש ההמוני בחסידות סאדיגורה בבני ברק: מאות חסידים השתתפו אתמול (שלישי) במסגרת טיש המוני שהתקיים לכבוד יום ההילולה של רבי ישראל פרידמן בבני ברק. זאת למרות מאמצי הידברות בין גורמים במגזר החרדי לאנשי מערכת אכיפת החוק וקריאה של גורמים בחסידות סאדיגורה להישמע להנחיות ולהימנע מאירועים המוניים שעשויים למשוך אליהם משתתפים רבים, ובפרט בנוגע לאירוע שנערך אתמול.

לכאן חדשות נודע כי בחסידות סאדיגורה הראו נכונות להישמע להנחיות ואף הודיעו כי יבטלו את הטיש שנערך. מטעם החסידות אף הופצה איגרת ובה נכתב כי האירוע מבוטל לאלתר. ״הודעה דחופה, מעמד השולחן הטהור שהיה אמור להיערך ביום שלישי בוטל עקב המצב והוראות הרשויות״, נכתב באיגרת. עוד צויין בה כי יתקיים אירוע אך ורק לבחורי הישיבות שהתחילו את הלימודים במסגרת הקפסולות. נוסף על כך נכתב כי במשך שעה, בין 23:00 לחצות, תינתן האפשרות לקבוצות של עד עשרה אנשים לעבור מול פתח בניין ביתו של האדמו״ר שליט״א לקבל את ברכתו.

אולם תיעודים שהופצו מוקדם יותר הראו כי בניגוד להבנות המוקדמות בכירי החסידות קיימו את הטיש ההמוני בניגוד להנחיות. מאות חסידים השתתפו בו כשהם לא שומרים על מרחק ורבים לא עטו מסיכה. כבר משעות הבוקר, לאחר שבמשטרת מרחב דן נודע קיומו של האירוע, הוחלט לזמן לחקירה באזהרה את בכירי החסידות. בשעה זו אחד מהם נחקר במשטרה.

הפופולריים