מקלב: "בציבור החרדי האלטרנטיבה למסגרת היא הרחוב"

מקלב: "אצלנו האלטרנטיבה למסגרת היא הרחוב"
מרד תלמודי התורה: סגן השרה הסביר ב"ערב ערב" כי הבתים במגזר לא גדולים וגם אין אפשרות ללמוד מרחוק - ולכן נדרש היגיון בהנחיות • מוקדם יותר תועדו מאות חרדים בהלוויה המונית בירושלים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הלוויה המונית בשכונת בעלז
צילום: -

ההפרות במגזר החרדי | סגן שרת התחבורה, אורי מקלב, מיהדות התורה הסביר היום (שלישי) בריאיון לתוכנית "ערב ערב" כי במגזר "מניפים את הדגל של החינוך, דגל ערכי שמיוחד לעם היהודי". לדבריו, "הציבור החרדי לא מצפצף על החוק ולא בא למרוד. נדרש היגיון. האלטרנטיבה למסגרת היא הרחוב, וזה לא מיטיב עם ההדבקות. הבתים לא גדולים וגם אין אפשרות ללמוד מרחוק". מקלב הוסיף ואמר כי לאורך ההיסטוריה "למדו גם כשהיו במחתרת וגם כשהיו סכנות". הוא התלונן על כך שאף על שהמגזר ביקש מענה למצוקה - הוא לא נענה.

דבריו דומים אמר בתוכנית ראש עיריית אלעד, ישראל פרוש, שאף תהה: "הקורונה נשארת פה הרבה זמן, מה אתה רוצים - שאנשים לא יתחתנו?". הוא הבהיר: "לא יעזור לכם, כי אצלנו בנים ובנות לא נפגשים עד רגע החתונה. אולי במקומות אחרים לא צריך חתונה כדי לחיות, אצלנו זה עובד אחרת".

מוקדם יותר היום תועדו מאות חרדים בהלוויה המונית, ככל הנראה של גבאי האדמו"ר של חסידות בעלז. כוחות המשטרה הגיעו למקום כדי לנסות ולפזר את ההתקהלות.

הפופולריים