"מהייאוש שפכתי הכול": בעל חנות נעליים בת"א שסגר - חילק את הסחורה בחינם

"פשוט ייאוש": בעל חנות שסגר חילק את הסחורה
בעל העסק, אבי סמאי, ברחוב אלנבי נקלע לקשיים כלכליים ובריאותיים: "המצב הכלכלי גרם למצב הבריאותי. אני בחנות שלוש שנים, ובעל הנכס לא רצה להסתדר איתי אז נאלצתי לסגור". פקחים קנסו אותו, ומהעירייה נמסר: הקנס הוא בגין השלכת פסולת, בעל החנות מוזמן להגיש בקשה לביטולו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בעל חנות הנעליים בתל אביב שסגר את העסק וחילק את הסחורה בחינם
צילום: צילום: ללא

בעל חנות נעליים ברחוב אלנבי בתל אביב, שהחליט לסגור את העסק בעקבות קשיים כלכליים וקשיים בריאותיים שנקלע אליהם, הוציא  היום (שני) את סחורתו וחילק אותה בחינם לעוברי אורח ברחוב. בשיחה עם כאן חדשות אמר בעל העסק אבי סמאי: "זה פשוט ייאוש. זה הקורונה, זה המצב הכלכלי, חוסר ביטחון בממשלה, חוסר ביטחון באנשים שבחרת בהם".

עוד סיפר סמאי: "חליתי במחלת אפליפסיה. פשוט מהייאוש שפכתי הכול כדי שאנשים יקחו. ככה בלי שום ידיעה. המצב הכלכלי גרם לי למצב הבריאותי. אני בחנות שלוש שנים, ובעל הנכס לא רצה להסתדר איתי אז נאלצתי לסגור״.

פקחים שהגיעו למקום קנסו את סמאי, אך לדבריו הם התחשבו במצבו: ״הם  יצאו בסדר איתי. הם ראו שהמצב שלי לא כל כך טוב.

"מה שחשוב לי להגיד זה שאין דבר כזה ימין או שמאל, פשוט מה שהמדינה גרמה לכולם לעשות  זה לאכול אחד את השני. כל אחד חושב על עצמו. אם הייתי יכול לבחור עכשיו מי יהיה ראש הממשלה, הייתי בוחר בעם הדרוזי״.

מעיריית תל אביב-יפו נמסר כי "הדיווח לפיו העירייה רשמה דוח בגין התקהלות אינו נכון. פקח שעבר במקום אחרי האירוע, ולא ידע על נסיבותיו, זיהה במקום ערימות של אשפה ולכן רשם לבעל החנות דוח על השלכת פסולת במרחב הציבורי. בעל החנות לא עדכן את הפקח במה שהתרחש ואף התנצל על זריקת הקרטונים לרחוב. אנו מזמינים את בעל החנות להגיש בקשה לביטול הדוח והבקשה תישקל. אין לנו עניין בכספי דוחות - רק בשמירה על החוק".

הפופולריים