אמיר השכל לשוטרת יוצאת אתיופיה: "אני הבאתי את ההורים שלך מאתיופיה, את לא מתביישת?"

אמיר השכל לשוטרת: "הבאתי את הורייך מאתיופיה"
השכל, ממובילי מחאת בלפור, אמר את הדברים בעת פינוי המאהל של תנועת "אין מצב" ב-20.8 • סגן השר יברקן: "מתגזען ומתנשא על שוטרי ישראל, בושה" • השכל: הניסיון לייחס לי אמירה גזענית חסר כל בסיס, אך אם יש מי שנפגע - אני מצטער. עסקתי רבות בהעלאת יהודי אתיופיה - פרויקט שאני גאה בו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תא"ל במיל. אמיר השכל במסע"ת 28.6.2020
צילום:

תת אלוף (במיל') אמיר השכל, ממובילי מחאת בלפור, תועד כשהוא מפנה הערות גזעניות לשוטרת מג"ב יוצאת אתיופיה. בסרטון מהאירוע שהופץ ברשתות החברתיות נצפה השכל אומר: "אני הבאתי את ההורים שלך מאתיופיה, את לא מתביישת?".

מדובר בתיעוד מ-20.8 במהלך פינוי המאהל של תנועת "אין מצב" בבלפור לטובת הפגנת תומכי ראש הממשלה. השכל תועד אומר את הדברים ללוחמת מג"ב שניסתה לפנות יחד עם עוד אנשי המאהל. בסביבתו של השכל אומרים שדבריו עוותו. 

השכל הגיב לפרסום הסרטון: מדובר ביום 20.8, שבו פונה המאהל בבלפור בניגוד לחוק, ועל מנת לשרת אירוע של ראש ממשלה. לאחר מכן פוננו, תא"ל במיל' אסף אגמון ואנוכי, בכוח ברוטלי על ידי השוטרים מהכניסה האחרת של בית ראש הממשלה, שוב בניגוד לחוק ולפסיקת בג"צ. הרגעים בסרטון הם הרגעים בהם מספר שוטרים צעירים וחזקים דוחפים אותי ומרעיפים עלי איומים וקללות.

הניסיון לייחס לי אמירה גזענית היא חסרת כל בסיס אך אם יש מי שנפגע אני מצטער. זה המקום להדגיש כי במשך שנות שירותי בחיל האויר עסקתי רבות בהעלאת יהודי אתיופיה - פרויקט שאני גאה בו.

שוב מערכת תעשיית השקר מנסה ליצור יש מאין. שהרי במקום שיתעסקו באלימות השוטרים הנוראה נגד המפגינים בכלל ובעיקר באותו יום, אשר פעלו בניגוד לחוק ופסיקת בגצ, בוחרים להוציא מהקשרה את כל הסיטואציה". 

סגן השר לביטחון פנים, ח"כ גדי יברקן, הגיב לדברים: תת אלוף אמיר השכל מתגזען ומתנשא על שוטרי ישראל ועל יוצאי אתיופיה. בושה. כך לא מתבטא קצין צה"ל. כשתת אלוף אסף אגמון, שותפו של השכל ל'מחאה', דאג להזכיר לי שהוא 'הביא אותי' לארץ, הבלגתי.

עכשיו כשאמיר השכל מתנשא על שוטרת ואומר: 'אני הבאתי את ההורים שלך מאתיופיה', כאילו שהארץ היא שלו, לא אבליג עוד. זו בדיוק הנקודה. השכל וחבריו בטוחים שהארץ שלהם. הם אדוני הארץ וכל השאר אורחים במקרה הטוב, ועבדים במקרה הרע. אם הם לא שולטים, הלכה המדינה. נתניהו הוא רק התירוץ". 

שרת העלייה והקליטה פנינה תמנו שטה התייחסה גם היא לסרטון: "שוטרים יוצאי אתיופיה, חיילים יוצאי אתיופיה, סדרנים יוצאי אתיופיה, כבאים יוצאי אתיופיה, עובדי הצלה יוצאי אתיופיה, וכל עובדי המדינה הישראלים יוצאי אתיופיה - הרימו ראש, היו גאים במי שאתם ועשו עבודתכם בצורה הטובה והנאמנה ביותר.

שאף אדם לא יצפה לרגע שתעמדו דום בפניו ותמעלו בתפקידכם רק כי הוא חושב לעצמו שהוא אדון הארץ או מעליכם בצורה כה פטרונית. הורינו חירפו נפשם וצעדו מאות קילומטרים באמונה ובנחישות כדי לעלות לישראל. שאף אחד לא ינכס את סיפור הגבורה וההיסטוריה שלנו לעצמו. התייחסות למוצא שלכם בשל צבע עורכם זו גזענות תבועה באנשים שלא מבינים שאין כאן אדונים ומשרתים. כולנו ישראלים שווים".

הפופולריים