נוער הקורונה: פי שלושה דיווחים על דיכאון וחרדה בקיץ 2020

נוער הקורונה: פי 3 דיווחו על דיכאון וחרדה
נתוני עמותת עלם חושפים את המציאות הקשה של בני הנוער הישראלים בתקופת הקורונה: הדיווחים על שימוש באלכוהול וסמים הוכפלו, גידול של 50% בדיווחים על פגיעה עצמית והכפלה של מקרי האלימות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נוער בסיכון, אילוסטרציה, צילום מסך מתוך חדשות השבת 23.11.19
צילום: צילום מסך

עמותת עלם, המסייעת לנוער בסיכון, דיווחה על זינוק בפניות בני נוער לארגון בעקבות מצוקות רגשיות ונפשיות, שימוש בסמים ואלכוהול ואלימות. לפי נתונים שפרסמה העמותה הבוקר (שלישי), מספר הצעירים שדיווחו על דיכאון וחרדה בחודשים יוני-אוגוסט שולש לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

מספר בני הנוער שדיווחו על פגיעה עצמית באותה תקופה עלה פי 1.5. כמו כן הוכפלו מספר הדיווחים על מקרי אלימות בבית, ברחוב וברשת. הכפלה נרשמה גם בדיווחים על שימוש באלכוהול וסמים. 666 בני נוער סיפרו שהשתתפו במסיבות לא מפוקחות, פי ארבעה מהשנה שעברה.

יחד עם הנתונים המטרידים הצביעו בעלם על מגמות אותם זיהו עם מגפת הקורונה, ומזהירים מפני החרפה שלהן: נשירה ממערכת החינוך, פגיעה בתפקוד המשפחה, חיכוכים עם המשטרה והיריונות בלתי רצויים.

בריאיון לכאן רשת ב העיד סמנכ"ל העמותה, אמיר דלומי כי "אחרי שבמארס-אפריל-מאי אנשים היו סגורים בבית, הייתה ציפייה לצאת החוצה ושנלך להקלה. אבל זה לא מה שקרה ובני הנוער והצעירים דיווחו לנו על מצוקות מאוד קשות, אל אלימות, דיכאון וחרדות".

הפופולריים