יד ביד ללא מסכות: עשרות הפרו את ההנחיות בבני ברק

ללא מסכות: עשרות הפרו את ההנחיות בבני ברק
המשטרה חילקה דוחות לצעירים שלא עטו מסכות ולא שמרו על מרחק של שני מטרים זה מזה. חסידי ויז'ניץ נתפסו ממתינים לאוטובוסים בצפיפות וללא מסכות. בחורי ישיבות תועדו חוגגים בהמוניהם את היציאה מהקפסולות • ממונה הקורונה בחברה החרדית: עשרת אלפים תלמידי ישיבות לא מוכנים להיבדק
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בני ברק, חסידי ויז'ניץ מוצאי יום הכיפורים 28.09.20
צילום: צילום: המקום הכי חם

המשטרה ביצעה הלילה (שלישי) מבצע אכיפה בבני ברק למפירי הנחיות הקורונה. בין היתר נרשמו עשרות דוחות למפירי סגר, לצעירים שלא עטו מסכות בציבור ולא שמרו על מרחק של שני מטרים זה מזה. חסידי ויז'ניץ נתפסו ממתינים לאוטובוסים בצפיפות וללא מסכות. שוטרים גם עלו לאוטובוסים בעיר וחילקו עשרות דוחות למפירי הנחיות הקורונה.

בתוך כך, עשרות אלפי תלמידי ישיבות הורשו אמש לשוב לבתיהם לאחר 40 ימים של לימודים בישיבות סגורות. בתיעוד מצולם בשתי ישיבות נראו עשרות רבות של תלמידים בישיבת מיר במודיעין עילית ובישיבת עטרת שלמה בראשון לציון רוקדים בלי לעטות מסכות כשהם אוחזים ידיים ואינם שומרים על מרחק זה מזה. לטענת ראשי הישיבות, התלמידים היו סגורים בקפסולות יותר מחודש ימים.

ממונה הקורונה בחברה החרדית: עשרת אלפים תלמידי ישיבות לא מוכנים להיבדק

הממונה על המאבק בקורונה בחברה החרדית, אלוף במילואים רוני נומה, הביע הבוקר (שלישי) דאגה מחוסר שיתוף הפעולה של כמה תלמידי הישיבה שהורשו לשוב לבתיהם לאחר 40 יום בישיבות סגורות. אמש, בצאת יום הכיפורים, הותר לכ-40 אלף תלמידי ישיבות לצאת לחופשה. בשיחה עם כאן חדשות אמר האלוף נומה כי כעשרת אלפים מהתלמידים לא מוכנים לעבור בדיקה, וכלל לא ברור כמה מהם נדבקו בנגיף וכמה צריכים לשהות בבידוד.

"זה מאד מאד מטריד אותי, הם הבעיה המרכזית, אותם עשרת אלפים שלא שיתפו ולא משתפים פעולה", אמר נומה. "אין לנו שום שליטה או מידע עליהם. אני חושש מהיציאה שלהם היום הביתה". לדבריו, מתוך 40 אלף תלמידי הישיבות הגבוהות, 30 אלף משתפים פעולה עם המתווה המיוחד שנבנה עבורם. הפקנו לקחים אחרי ליל הסדר, הם לא יצאו הביתה 47 יום. הם חיים בקפסולות ועברו בדיקות. מי שהיה במגע עם חולה והתגלה חיובי בימים האחרונים - יועבר לישיבות שהוסבו למלוניות או ישארו בישיבות שלהם עד אחרי חג הסוכות. מי שבריא ייצא הביתה". נומה אמר כי מתנהלות גם ישיבות הציונות הדתית, שפועלות על פי המתווה שסוכם כבר לפני כחודשיים וחצי.

השתתפו בהכנת הידיעה: איתי שיקמן ודניאל אלעזר 

הפופולריים