משרד החינוך פרסם: כך ילמדו בחינוך המיוחד בסגר

משרד החינוך פרסם: כך ילמדו בחינוך המיוחד בסגר
הלימודים יתקיימו עד לשעה 14:30, הסעות התלמידים ימשיכו להתנהל כבשגרה. בנוסף, יפעיל משרד החינוך מרכזי יום עבור ילדיהם של עובדי ההוראה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תלמידים, בית ספר בתל אביב, 01.09.20
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

משרד החינוך פרסם הערב (שלישי) את מתווה הלימוד בחינוך המיוחד בסגר הצפוי בחגים. על פי המתווה, הלמידה במוסדות החינוך המיוחד ובמרכזים חינוכיים בבתי החולים יתבצעו עד לשעה 14:30. בבתי הספר הרגילים תתבצע הלמידה במוסדות החינוך עצמם או במוקדי חינוך רשותיים.

לתלמידים שלומדים בכיתות רגילות תתבצע למידה מרחוק עם יתר החברים לכיתה. בנוסף, יתבצע מענה חינוכי אישי או קבוצתי במוקדי החינוך הרשותיים או בבתי התלמידים. תלמידים עם מוגבלות בשכיחות גבוהה, שלומדים בכיתות רגילות ילמדו לפי המערכת הכיתתית. בנוסף, המחנכת ומורת השילוב יתכננו עבורם למידה מקוונת מותאמת, בהתאם לתוכנית האישית.

תלמידים חולים שנמצאים בביתם ימשיכו לקבל שירותי חינוך כבשגרה ובמידת הצורך תתוגבר הלמידה מרחוק. תלמידים עם צרכים מיוחדים שנבצר מהם להגיע למוסד החינוכי, או כאלה שנדרש בעניינם מענה נוסף, יקבלו ערכות חינוך אישיות שיכללו אביזרים וציוד לימודי וטיפולי.

בנוסף ימשיכו הסעות התלמידים להתנהל כבשגרה. כדי לאפשר לעובדי ההוראה בחינוך המיוחד לקיים למידה במוסדות החינוך, יפעיל משרד החינוך עבור ילדיהם מרכזי יום לגילאי 3 עד 12.

בתחילת השבוע אישרה הממשלה ברוב קולות את מתווה הסגר הארצי בחגי תשרי. הסגר יחל ביום שישי, ערב ראש השנה בשעה 14:00 ויימשך שלושה שבועות. תיאסר יציאה למרחק של יותר מ-500 מטרים מן הבית ומערכת החינוך תושבת מפעילות מלבד הלימודים בחינוך מיוחד. בעקבות לחץ של שר האוצר כ"ץ ובכירי משרדו, נקבע כי מקומות עבודה יוכלו להמשיך לפעול במגבלות "התו הסגול", אך לא תהיה בהם קבלת קהל. קניונים, חנויות, בתי מלון, בריכות שחייה וחדרי כושר - ייסגרו.

הפופולריים