"אצלנו אין באמת קורונה": העיר העתיקה בי-ם ריקה בימים שהכל הופך אדום

העיר העתיקה בי-ם ריקה בימים שהכל הופך אדום
בעקבות ריבוי מקרי קורונה, הוגדרה העיר העתיקה בירושלים אזור אדום על כל ארבעת רבעיה. הסוחרים והתושבים הציגו תמונת מצב מדאיגה מימים בהם נראה שהמגפה יוצאת משליטה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חומות של ייאוש: הרובעים האדומים של העיר העתיקה בירושלים
צילום: חומות של ייאוש: הרובעים האדומים של העיר העתיקה בירושלים

יהודים, מוסלמים, נוצרים וארמנים כולם אומרים דבר אחד – אצלנו בעיר העתיקה אין קורונה. השבוע הוכרזו רובעי העיר העתיקה כאזורים אדומים, והתושבים מתקשים להתמודד עם המחסור בתיירים – הן זרים והן ישראלים ומכחישים את היקף ההתפרצות. הסמטאות שבדרך כלל הומות ממבקרים ריקות, ואף לפני הסגר חנויות רבות כבר סגורות.

"אין אנשים, בכלל לא באים", אמר רמי גאנם, בעל חנות ברובע הנוצרי, ששמע לראשונה כי יוטל סגר על שכונתו. "אם הסגר יפתור את הבעיה, אז הוא מבורך. אך אם זה לא פותר את הבעיה, זה שטויות", אמר לכאן חדשות אוסמה סעיד, בעל חנות ברובע המוסלמי.

לא רק ברובע המוסלמי חוששים מהעומד לבוא. חודש אלול הינו חודש עמוס בעבודה ברובע היהודי. מדי לילה מגיעות קבוצות לטיולי סליחות להנאת הסוחרים, אך לא השנה. "אין עבודה, בקושי. היינו סוגרים בסליחות בשש בבוקר. היום סוגרים באחת, שתיים", אמר יאיר כהן שעובד במסעדה ברובע היהודי. ברובע יש מי שגם טוען לשיקולים זרים בהכללתו באזורים האדומים: "זה נראה כאילו לא רוצים להכניס 11 שכונות ערביות לבד לצבע האדום, אז מוסיפים גם את הרובע היהודי", אמר מנהל ישיבת הרב גץ, יעקב בן סימון.

הפופולריים