תאונה קטלנית שלישית בשנה: פועל נהרג בנמל אשדוד

תאונת עבודה קטלנית: פועל נהרג בנמל אשדוד
כבל פגע בעובד כבן 40 והפיל אותו מגובה של 17 מטר, מותו נקבע במקום • עובדים במקום: "מתריעים תקופה ארוכה על בעיות בטיחות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נמל אשדוד
צילום: צילום: פלאש 90

פועל בנמל אשדוד בשנות ה-40 לחייו נהרג היום (שישי) בתאונת עבודה בזמן שעסק בתיקון מנוף. מתחקיר ראשוני עולה שהמנוף היה בפירוק לפני גריטה. העובד נשלח לשחרר כבל שנתקע. הכבל הצליף בו והוא נפל מגובה של 17 מטר. מותו נקבע במקום. מנכ"ל הנמל הורה על הפסקה מיידית של העבודה באזור והמשטרה פתחה בחקירת האירוע. על פי בכיר בנמל, העובדים עברו וחתמו על תדריך בטיחות.

עובדים בנמל התריעו כבר תקופה ארוכה על בעיות בטיחות קשות, ותאונות קשות או קטלניות שנמנעו בנס. במארס נפל חלק ברזל במשקל של עשרות קילוגרמים שנפל ממנוף גבוה למשטח העבודה, ונחת מטרים ספורים מאחד העובדים. 


דוקטור הדס תגרי מנהלת הקבוצה למאבק בתאונות בניין ותעשייה מסרה: "זוהי תאונת העבודה הקטלנית השלישית בנמל אשדוד בתוך פרק זמן של שנה. זאת בנוסף לאירועי בטיחות חמורים. לאחר התאונה בה נהרג דוד טטראושוילי בפברואר אשתקד פנתה 'הקבוצה למאבק בתאונות בניין ותעשייה' למנהל הבטיחות התעסוקתית בדרישה לקיים פעולות פיקוח הדוקות על הנמל, אולם למרבה הצער נראה שלקחי התאונות הקודמות לא נלמדו". 

תגובת נמל אשדוד: "חיי אדם ובטיחות עובדינו עומדים מעל לכל. אנו נמשיך לעשות הכל על מנת לשמור עליהם. נדגיש כי כל אירוע בטיחותי נחקר לעומק באופן נחוש ושקוף ואנו ומפיקים מכך את הלקחים הנדרשים. כך עשינו וכך נמשיך לעשות. חשוב לציין שלפני שבוע התקיימה בקורת בטיחות פתע בנמל וממצאיה הצביעו על שיפור בכל תחום הבטיחות. הנהלת החברה הידקה בשנה האחרונה את נהלי הבטיחות ופועלת בשיתוף פעולה מלא עם משרד העבודה".

בפברואר האחרון נמחץ למוות סוואר בנמל, דוד טטראשווילי. בכאן חדשות פורסמה התראה של 60 עובדי הנמל על תאונה כזו בדיוק שעלולה להתרחש, שנתיים וחצי לפני שהיא קרתה. "עובדים לא חזרו לעבודה בגלל פציעות מורכבות. אנחנו לא מעוניינים להיות שותפים לכותרת על מוות של אחד הסווארים", ציינו העובדים במכתבם שנשלח למנכ"ל לפני התאונה בפברואר. 

אתמול נהרג פועל בן 37 בתאונת עבודה ביישוב ניצנה שליד גבול מצרים. הוא נפגע מחפץ כבד שנפל עליו באתר בנייה. צוות של מד"א הגיע למקום וביצע בו פעולות החייאה, אך לבסוף נאלץ לקבוע את מותו.

הפופולריים