חסיד ברסלב שהותקף באומן: מכתב גמזו הגביר את האנטישמיות

חסיד שהותקף באומן: מכתב גמזו החמיר את המצב
משה טנזר, המתגורר באומן כבר עשור, סיפר בשיחה עם כאן חדשות: "בחיים לא הייתה כזו תקופה כמו התקופה עכשיו. תקפו אותי בגלל שאני מצורע, בגלל שאני בן אדם שכאילו מביא מחלות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
משה טנזר, שלטענתו הותקף באומן על ידי מקומיים
צילום: צילום: תאגיד השידור

על רקע המחלוקת על ההתכנסות השנתית של חסידי ברסלב בראש השנה באומן, חסיד שהותקף אתמול (שני) לטענתו על ידי מקומיים, שוחח הערב עם כאן חדשות וסיפר על התקיפה. "הותקפתי בחנות על ידי שישה בחורים מקומיים", סיפר משה טנזר שמתגורר באומן כבר עשר שנים.

עוד סיפר טנזר: "תקפו אותי בגלל שאני מצורע, בגלל שאני בן אדם שכאילו מביא מחלות. הכול נטו אנטישמיות. קיבלתי שלושה אגרופים לפנים שלי. אני גר באומן עשר שנים ובחיים לא הייתה כזו תקופה כמו התקופה עכשיו".

טנזר גם הפנה אצבע מאשימה לממונה הקורונה פרופסור רוני גמזו: "מאז שגמזו שלח מכתב לנשיא המדינה (נשיא אוקראינה וולודימיר זלנסקי), כדי להסביר לו כמה שהיהודים מפיצים מחלה, המצב החמיר והחמיר עד שיש פה כמה וכמה היתקלויות ביום של אנטישמיות נגד יהודים".

המשטרה האוקראינית ממשיכה לחקור את אירוע התקיפה של טנזר ושל חסידים נוספים אתמול באומן. בסוף השבוע התעמתה קבוצה של תושבים מקומיים עם חסידים שהגיעו לעיר ודרשו מהם לעזוב. בעיריית אומן אף הצהירו כי בידם סקר ולפיו כ-94% מהתושבים אינם מעוניינים בהגעת החסידים לעיר השנה. בימים האחרונים נפוצו דיווחים על כך שחסידים מופלים על ידי חברות תעופה וחלקם אף ספגו מכות בנמלי תעופה שונים באוקראינה. 

בשבת האחרונה מינה ראש הממשלה בנימין נתניהו את השר זאב אלקין כאחראי למציאת מתווה שיאפשר הגעת חסידים לאומן השנה. בהודעה רשמית של לשכת ראש הממשלה נאמר: "בתיאום עם שר הבריאות אדלשטיין והפרויקטור הקורונה פרופסור גמזו, מינה ראש הממשלה את השר זאב אלקין לעמוד בראש צוות שרים שיבחן את האפשרות למתווה נסיעה לאומן, תחת הגבלות מחמירות של הרשויות באוקראינה. בצוות חברים שר החוץ אשכנזי, שר הפנים דרעי ושר המדע יזהר שי".

הפופולריים