שני בתי ספר שהתגלו בהם חולי קורונה נסגרו

שני בתי ספר שהתגלו בהם חולי קורונה נסגרו
כ-2.4 מיליון תלמידים החלו את שנת הלימודים • ביתר עילית: "לא מתקיימים לימודים. פועלים לברר איך העיר הפכה בין לילה לעיר אדומה" • תקלות באפליקציות מילוי הצהרת הבריאות • ביום חמישי יתקיים דיון בקבינט הקורונה בנוגע ללימודים בערים אדומות • כ-3,300 תלמידים ועובדי הוראה נמצאים בבידוד
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חוזרים ללימודים
צילום: צילום: גרשון אלינסון והדס פרוש, פלאש 90

שני בתי ספר שהתגלו בהם מורות חולות בנגיף קורונה נסגרו היום (שלישי). מדובר בבית ספר בירושלים ובבית ספר בגולן. הצוותים שבאו במגע עם המורה בגולן נכנסו לבידוד כיוון ששהו במחיצתה במשך שעות ארוכות, והלימודים במקום יתחדשו ביום ראשון הבא. בירושלים, הורי התלמידים קיבלו הודעה בנושא הבוקר, והתבקשו לבוא לאסוף את ילדיהם.

כ-2.4 מיליון תלמידים וכ-205 אלף עובדי הוראה החלו הבוקר את שנת הלימודים תשפ"א בבתי הספר והגנים. מי שלא יחלו את השנה הם תלמידים ואנשי הוראה בערים אדומות. הורים דיווחו על תקלות באפליקציות שבהן ממלאים את הצהרת הבריאות.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ושר החינוך, יואב גלנט, פתחו את שנת הלימודים בבית הספר "נטעים" במבוא חורון שבבנימין. גלנט אמר לתלמידים: "שנת הלימודים נפתחה בצל משבר בריאותי גדול, אבל עצם פתיחתה היא הישג חינוכי וכלכלי כאחד". נתניהו סיפר לתלמידים על השלום עם איחוד האמירויות, ואמר: "בשלום מפסיקים לריב ומשתפים פעולה, זה מה שאני מבקש מכם - לשמור על המסכות, ללמוד ולכתוב".

בית ספר בביתר עלית פתח היום את שעריו על אף הגדרת העיר כאדומה. יחד עם זאת העירייה פרסמה הודעה שבה נכתב כי  "לא מתקיימים לימודים בעיר. פועלים לברר איך העיר הפכה בין לילה לעיר אדומה, על אף שהנתונים מעידים כי היא אינה אדומה בהגדרה".

קבינט הקורונה אישר אתמול את הצעת ראש הממשלה לדחות את פתיחת השנה בערים הללו עד לדיון נוסף בנושא שיתקיים ביום חמישי. השר גלנט אמר הבוקר כי יעשה מאמץ להחזיר מהר ככל האפשר לספסל הלימודים את התלמידים הנמצאים ב"ערים האדומות". בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב הכחיש שר החינוך כי אמר שפרופסור רוני גמזו "עושה עלינו סיבוב".

האזינו לריאיון המלא עם השר גלנט

היישובים שהוגדרו אדומים הם דליית אל כרמל, טירה, עין מאהל, עימנואל, כפר קאסם, עספיא, לקיה, בית ג'אן, מעלה עירון, עיבלין, כפר ברא, ג'לג'וליה, כפר עזה, אל בטוף, כעביה-טבאש-חג'ארה, ג'דידה מכר, אום אל פאחם, ג'ת, טבריה, ביתר עילית, כפר כנא, רכסים וזמר. על פי נתוני משרד החינוך יש 140 אלף תלמידים ברשויות האדומות.

נוסף לערים האדומות, ישנם 3,310 תלמידים ועובדי הוראה שנמצאים בבידוד, מהם 536 נדבקו בנגיף. עד כה נסגרו שמונה בתי ספר וחמישה גנים. לפי המתווה שסוכם, בגני הילדים ובכיתות א'-ב' הלמידה תתקיים במוסדות וללא פיצול, בכיתות ג'-ד' הלמידה תקיים בקבוצות קבועות של עד 18 תלמידים במשך לפחות חמישה ימים בשבוע. בכיתות ה'-י"ב ילמדו גם כן בקבוצות של עד 18 תלמידים, אך ההגעה למוסדות החינוך תתבצע רק במשך יומיים בשבוע, ובשאר הימים השיעורים יועברו בצורה מקוונת. תלמידים מכיתות ג' ומעלה יחוייבו לעטות מסכה.

משרד הרווחה פרסם היום נתונים ולפיהם 6,500 ילדים ובני נוער פתחו את שנת הלימודים בפנימיות הרווחה, הפועלות בקפסולות קבועות של 12 ילדים. מאז תחילת חודש יולי היו 93 הדבקות בפנימיות, מתוכן 35 חניכים ו-58 אנשי צוות. בכל יום בממוצע נכנסו לבידוד 315 אנשים, מתוכם 215 חניכים ו-99 אנשי צוות.

בתוך כך, 650 פעוטות הסובלים מאלרגיה מסכנת חיים למזון, לא פתחו היום את שנת הלימודים. הסיבה - במשרדי הרווחה והאוצר עדיין לא הצליחו למצוא מקור תקציבי למימון הסייעות הרפואיות שאמורות להשגיח עליהם.

הפופולריים