המדינה דורשת מבית הדין לעבודה: צו מניעה לשביתת המורים

המדינה דורשת: צו מניעה לשביתת המורים
נשיאת בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב תדון ביום ראשון בבקשה המדינה למנוע מהסתדרות המורים להשבית את תחילת הלימודים. המחלוקת בין המורים לאוצר סובבת סביב תנאי העבודה של מורים בקבוצת סיכון
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כיתה ריקה, בית ספר בירושלים, ארכיון
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ארבעה ימים לפתיחת שנת הלימודים: המדינה ביקשה מבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב להוציא צו מניעה נגד הסתדרות המורים, במטרה למנוע את השבתת מערכת החינוך עם החזרה ללימודים ב-1 בספטמבר. נשיאת בית הדין הדס יהלום תדון בבקשה ביום ראשון בשעה 09:00 בבוקר.

לקראת 1 בספטמבר: כל מה שצריך לדעת על החזרה ללימודים

המחלקות בין משרד האוצר למורים היא סביב הפתרון למורים ולגננות הנמצאות בקבוצת סיכון. באוצר הציעו להגדיל את מכסת הגננות והמורים שיצאו לפרישה בגיל מתקדם ולהוציא לחל"ת מורים וגננות בסיכון, בעוד ההסתדרות דורשות תשלום מלא לגננות ולמורים שלא יוכלו לעבוד בשל סיכון לבריאותם.

אתמול פורסם ששר החינוך, שר האוצר ויו"ר מרכז השלטון המקומי סיכמו על הקצאת 1,630 כיתות לימוד במסגרת המתווה להרחבת הבינוי של כיתות במערכת החינוך בשנת הלימודים הקרובה. בכך הוסר איום השביתה של מרכז השלטון המקומי ב-1 בספטמבר.

על פי הסיכום בין הצדדים, יינתן תקציב מיידי להמשך בניית 630 כיתות חדשות, שבנייתן כבר החלה, אך הכסף לא הועבר. מקור המימון יהיה בתקציב היערכות מערכת החינוך למגפת קורונה שטרם אושר בכנסת. עוד הוסכם כי כעת יינתן תקציב לבניית עוד 1,000 כיתות חדשות עד 2021 באמצעות כספי מפעל הפיס.

הפופולריים