תיעוד: הריסת מבנה בקריית אונו כמעט הסתיימה באסון

תיעוד: הריסת מבנה כמעט הסתיימה באסון
במהלך ההריסה, החלק העליון של המבנה החל לקרוס ובלוקים התעופפו עד מעבר לכביש ואף כמעט פגעו באחד הפקחים. נוסף על כך, המבנה נהרס בשעה שרוכבי אופניים וכלי רכב חלפו בסמוך למקום. בעקבות המקרה, בכיר בחברת "בוני התיכון" זומן לשימוע בעירייה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הריסת מבנה בקריית אונו
צילום: בלי

הריסת מבנה במסגרת פינוי בינוי בקריית אונו כמעט והסתיימה באסון. במהלך ההריסה, החלק העליון של המבנה החל לקרוס ובלוקים התעופפו עד מעבר לכביש ואף כמעט פגעו באחד הפקחים. נוסף על כך, המבנה נהרס בשעה שרוכבי אופניים וכלי רכב חלפו בסמוך למקום. בעקבות המקרה, בכיר בחברת "בוני התיכון" זומן לשימוע בעירייה.

לדברי החברה, טרם ההריסה, גידרו את המתחם כנדרש בחוק ופנו למשטרה לקבלת כל האישורים המתאימים. בנוסף חסמו את אחד הנתיבים בכביש והציבו את הפיקוח העירוני שחסמו את המדרכה למעבר הולכי רגל. "אולם ככל הנראה בשלב ה'נגיסה' במבנה, וייתכן עקב חישוב לא נכון של מרחקים, הדבר הוביל לכך שחלקי הבטון עפו למרחק גדול מכפי שהיה אמור לקרות". מנכ״ל החברה, רן מלאך, סירב להתייחס לאירוע.

מחברת ״בוני התיכון״ נמסר בתגובה: ״לאור המקרה, ביצעה החברה הערכות מחודשת ופעלה באופן מיידי להגברת בטיחות העובדים והסביבה, דרשה מקבלן ההריסה להחליף ציוד וכן תגברה את הבטיחות במקום בפיקוח נוסף. כמו כן, חידדה החברה את הנהלים מול העובדים במקום, שעברו הדרכת בטיחות עוד קודם לתחילת העבודות. נכון להיום, הריסת המבנים בשלב הראשון של הפרויקט הסתיימה לחלוטין ובקרוב יחלו עבודות הבנייה".

מעיריית קריית אונו נמסר: ״האחריות על ההריסה מוטלת על מנהל בטיחות וקונסטרוקטור של הקבלן המבצע. יחד עם זאת, על אף שלמרבית המזל איש לא נפגע, בעירייה לא עוברים בנושא זה לסדר היום והקבלן זומן לשימוע. אנו נקפיד על מעורבות משטרת ישראל, במקרים בהם יהיה חשש לפגיעה בנפש או ברכוש״.

הפופולריים