קבינט הקורונה הנחה את גמזו לתכנן "צעדים דרסטיים" - אם התחלואה לא תרד בתוך שבוע

פרופ' גמזו הונחה לתכנן "צעדים דרסטיים"
נתניהו לשרים: די בספק אם צעדים מתונים יורידו את התחלואה. מנכ"לית האוצר הגיבה שסגר יעלה מיליארדים למשק • כפי שפורסם בכאן חדשות הקבינט אישר שישראלים יוכלו לטוס ליוון, קרואטיה ובולגריה ללא חובת בידוד
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עימותים בבית ג'אן, רכב הפוך של רשות הטבע והגנים, 13.07.20
צילום: קרדיט לא ידוע

קבינט הקורונה הנחה היום (חמישי) את הממונה על מאבק הקורונה, פרופסור גמזו, לתכנן "צעדים דרסטיים" במידה והתחלואה לא תרד בתוך שבוע. נתניהו אמר לשרים בקבינט כי הוא די בספק אם צעדים מתונים יורידו את התחלואה. מנכ"לית האוצר קרן טרנר-אייל הגיבה כי "סגר מלא יעלה מיליארדים למשק".

הקבינט צפוי לאשר היום את הפעלת נמל התעופה בן גוריון. לפי מתווה הפתיחה, הנוסעים יידרשו לעטות מסכה במשך כל הטיסות, לא תותר כניסת אדם עם חום של יותר מ-38 מעלות לטרמינל, ותידרש הצהרת בריאות מהנוסע. כל נוסע יתבקש להעביר פרטים מזהים טרם טיסתו, כדי שיהיה ניתן ליצור עמו קשר במקרה שיידרש להיכנס לבידוד. 

עוד נקבע כי חברות התעופה יידרשו לצמצם "ככל האפשר" את השירות בטיסה, כולל חלוקת מזון ושתייה. אדם יורשה לעלות לטיסה כל עוד ב-14 הימים שקדמו לאירוע לא היו לו תסמינים של נגיף קורונה, הוא לא בא במגע הדוק עם חולה ולא שהה במקום מגורים עם אדם שחייב בבידוד. 

אושרה כניסת ישראלים ליוון, קרואטיה ובולגריה 

קבינט הקורונה אישר: המדינות שייפתחו לכניסת ישראלים ללא חובת בידוד - יוון, קרואטיה ובולגריה. הכניסה ליוון תהיה לארבעה יעדים ומספרם יוגבל ל-600 בשבוע - כך סוכם היום בפגישתם של שר החוץ היווני ניקוס דנדיאס, שנחת הבוקר בישראל, לשר החוץ גבי אשכנזי. האזורים המרכזיים שאליהם יורשו להגיע ישראלים הם אתונה, כרתים, סלוניקי וקורפו. חברות התעופה "ישראייר" הישראלית ו"איגיאן" היוונית יבצעו את מרבית הטיסות ליעדים, בטיסות ישירות בלבד.

לפי המתווה לפתיחת השמיים בין המדינות, שפרטיו פורסמו אתמול ב"חדשות הערב", בכניסה לארבעת היעדים ביוון תיירים יתבקשו לבצע בדיקת קורונה, והם יועברו לבידוד עד לקבלת התוצאות. ברגע שתתקבל תוצאה שלילית, הם ישוחררו מבידוד. לפי ההערכות: תשובות לבדיקה צפויות להתקבל בתוך 48-24 שעות, אך הכוונה היא שבפעול הן יתקבלו עד יממה. 

לפני הטיסה, ייתכן שתידרש גם בדיקת קורונה לישראלים שתיעשה בארץ, בין 72-48 שעות לפני ההמראה ליוון. עוד מסתמן כי תיירים ישראלים שיחזרו מיוון לא יצטרכו לשהות בבידוד בישראל. הסכמי טיסות נוספים צפויים גם בין ישראל לבולגריה וקרואטיה. 

לאחר הודעת יוון, גם קפריסין צפוייה לאשר כניסת תיירים מישראל. הטיסות יתבצעו ללארנקה ופאפוס בלבד, והשיחות בין המדינות בנושא החלו ב-48 השעות האחרונות. עד כה התנגדה קפריסין למהלך, מאז שהפכה ישראל למדינה אדומה. טרם נקבע מועד לפתיחת השמיים בין המדינות. 

סגן שר הבריאות יואב קיש אמר הבוקר בריאיון לירון דקל וחיים לוינסון בכאן רשת ב כי "אנחנו רוצים ומוכנים לטוס למדינות ירוקות - לא כולן רוצות אותנו. בארץ אני יודע מי היה במגע עם חולה מאומת - בחו"ל לא".

הפופולריים