סקר כאן חדשות: רוב הציבור מתנגד להטלת סגר נוסף - אך יציית להנחיות

סקר כאן חדשות: רוב הציבור נגד הטלת סגר נוסף
למרות הביקורת הציבורית, לא פחות מ-77% השיבו שיישמעו להנחיות באופן מלא
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סגר על ביתר עלית, יולי 2020
צילום: צילום: נתי שוחט, פלאש 90

בשולי הוויכוחים הפוליטיים וקרב הצעקות על התקציב ותוכנית ההאצה למשק, קבינט הקורונה אישר היום (ראשון) החמרה קלה של ההגבלות: קביעת חובת הרחקה של שני מטרים בין אדם לאדם במרחב הציבורי; איסור התקהלות במרחב פרטי, ציבורי או עסקי על יותר מ-20 איש בשטח פתוח, או עשרה בני אדם במבנה סגור; הגבלה של עד שלושה בני אדם ברכב פרטי, אלא אם מדובר בבני משפחה שמתגוררים באותו בית; משלוחי מזון יונחו רק ליד הדלת, ללא מגע בין השליחים ללקוחות; ויוטל איסור גורף על הפעלת דיסקוטקים, ברים, אולמות וגני אירועים.

אבל כשמתבוננים על נתוני התחלואה שממשיכים לזנק, ברור שהשאלה אם יוטלו הגבלות חמורות יותר על המשק שלנו לקראת תחילת שנת הלימודים ממשיכה לרחף מעלינו כל העת. ניסינו להבין בעזרת מכון קנטר מהי עמדת הציבור בעניין. שאלנו אתכם אם אתם תומכים בהטלת סגר במחצית השנייה של אוגוסט, שמתקרבת, כדי להפחית את שיעורי ההדבקה? 39% מהנשאלים בסקר השיבו בחיוב. בפער קטן - 43% אמרו שהם מתנגדים להטלת סגר, ואילו 18% השיבו שהם אינם יודעים אם נכון לנקוט את הצעד הקיצוני הזה.

עוד שאלנו, אם יוחלט על הטלת סגר במחצית השנייה של אוגוסט - האם אתם באופן אישי תצייתו להגבלות? למרות הביקורת הציבורית על אופן קבלת ההחלטות ועל התוכן שלהן - לא פחות מ-77% מהישראלים השיבו שיישמעו להנחיות באופן מלא. 14% אמרו שיישמעו להן באופן חלקי, ואילו 4% בלבד אמרו באופן חד משמעי שאם יוחלט על הטלת סגר במחצית השנייה של החודש הזה, הם עצמם לא יישמעו להגבלות.

הסקר נערך ביום חמישי בקרב 599 משיבים במדגם ארצי של האוכלוסייה בגילי 18 ומעלה. מספר האנשים שהתבקשו לענות על הסקר הוא 2,335 איש, טעות הדגימה היא 4.4%.

הפופולריים