סיכום סופ"ש: אלו הכתבות הנצפות של השבוע

סיכום סופ"ש: אלו הכתבות הנצפות של השבוע
המפגינים שנפצעו ממכת"זיות מרגישים בשדה קרב • התכתבויות הורי הגן ברמלה ובעלת הגן נחשפות • הקבלנים שמנצלים את משבר קורונה • בתי התמחוי קורסים מעומס
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
זרם מכת"זית בהפגנה בבלפור, 25 ביולי 2020 | צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90
צילום: צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

"זה היה שדה קרב, רק ניסיתי לברוח": מאז החלו ההפגנות ההמוניות בבלפור השתמשה המשטרה בכוח, לטעת המפגינים – כוח מופרז, כדי לפזר אותן. האמצעי שבלט מכולם בעוצמתו הוא המכת"זית  מכונית התזת סילוני המים שגרמה לכמה מהמפגינים נזקים גופניים של ממש.

החשד להתעללות בגן ברמלה ממשיך להיחשף ולהתגלות כחמור יותר מיום ליום. בהתכתבויות בין ההורים לבעלת הגן ליטל ברסי מציינים ההורים חבלות שאיתם הילדים חוזרים מהגן. בתגובה, בעלת הגן מטילה את האחריות על הילדים עצמם, בטענה שהם נכנסים לעימותים זה עם זה.

אחד מהענפים שנפגע בקורונה הוא ענף הבנייה. אם בעידן שלפני המגפה קבלנים פיצו את הרוכשים על עיכובים, כעת הם יידרשו לתת פיצוי קטן בהרבה - ורוכשי הדירות נאלצים לספוג את המחיר. בישראל כמו בישראל, יש גם לא מעט קבלנים שמנצלים את המצב. 

עד למשבר הכלכלי שהביא איתו הנגיף, מי שקיבלו סיוע מבתי תמחוי ברחבי הארץ היו בדרך כלל אותם אנשים. אבל עכשיו המשבר גרם לכך שהמטבחים עובדים מסביב לשעון, כדי להוציא אלפי מנות חמות גם לאוכלוסיות שבעבר כלל לא נזקקו לכך. פגישה עם המתנדבים בבתי התמחוי העמוסים, הטבחים, השליחים – והנזקקים החדשים, שמתקשים לספק לעצמם מזון בסיסי.

לפני 15 שנה הובילה הממשלה, בראשות אריאל שרון, את ההחלטה לצאת מעזה. החלטה שעד היום היא פצע מדמם בעבור ציבור גדול. אך איך נראים היום יישובי גוש קטיף?

לכל פרקי הסדרה "15 שנה להתנתקות"

הפופולריים