פתיחת השמיים מתקרבת - באל על ימשיכו בהדממה

פתיחת השמיים מתקרבת - באל על ימשיכו בהדממה
סמנכ"ל בחברה התבקש לבחון את כדאיות ההתנעה של החברה מחדש, אך הוחלט שלא להפעיל אותה כלל במצב הנוכחי. אל על מושבתת קרוב לחודשיים, ו-6,500 עובדי החברה נמצאים בחל״ת עד להודעה חדשה וללא הגבלת זמן
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מטוס אל על
צילום: צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

למרות השינויים המשמעותיים בפתיחת השמיים בעוד מעט יותר משבוע, בחברת אל על החליטו להמשיך בהדממה, ככל הנראה לזמן ממושך. בתוכנית "השבוע" בכאן 11 פורסם הערב (שישי) כי סמנכ"ל בחברה התבקש לבחון את כדאיות ההתנעה של החברה מחדש, אך הוחלט שלא להפעיל אותה כלל במצב הנוכחי.

אל על מושבתת קרוב לחודשיים, ו-6,500 עובדי החברה נמצאים בחל״ת עד להודעה חדשה וללא הגבלת זמן. במסגרת תביעה שהגישו טייסי אל על נגד ההסתדרות - שפורסמה לראשונה בכאן חדשות - נחשפו ביום שני משכורותיהם של הטייסים בחברה. מנתונים שהוצגו בבית הדין לעבודה הנוגעים לשנת 2019, עולה כי השכר הממוצע של טייס בחברה עמד על 95 אלף שקלים. 76 טייסים, שהם 12% מכלל הטייסים, השתכרו בחודש בסכומים שנעים בין 110 ל-160 אלף שקלים, ובממוצע כ-120 אלף בחודש. 

בסוף חודש יולי הגישו טייסי אל על תביעה נגד ההסתדרות לבית הדין לעבודה. הטייסים קראו לבטל את הסכם ההתייעלות שנחתם, ודרשו את עצירתו והכרזה על ביטולו. ההסתדרות חתמה, מעל ראשי טייסי אל על, על הסכם שבו רבים מהם יפוטרו ואחרים יאבדו עשרות אחוזים משכרם. ההסתדרות החליטה לחתום על ההסכם,  לאחר ששאר הסקטורים בחברה חתמו על הסכמים דומים כדי לקבל את ההלוואות בערבות המדינה. הטייסים לא היו נוכחים בחדר הישיבות.

הפופולריים