יו"ר המזכירות של חסידי ברסלב: "גם השנה נגיע לאומן"

יו"ר חסידי ברסלב: "גם השנה נגיע לאומן"
נחמן בנשעיה אמר לכאן רשת ב: "בשיא הקורונה מדינת ישראל איפשרה כניסה לישראל מניו יורק. חסידי ברסלב אינם שונים - מי שייסע לאומן יחזור לבידוד". וגם: עתירה לפתיחת הגבולות היבשתיים של ישראל: "בניגוד למה שחושבים - השמיים לא סגורים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שוטרים ישראלים שהוצבו באומן 02.10.19
צילום: צילום: דוברות המשטרה

הישראלים נחושים לצאת לחו"ל - איש איש מסיבותיו הוא. יו"ר המזכירות של חסידי ברסלב נחמן בנשעיה, אומר בראיון הבוקר (רביעי) לכאן רשת ב כי למרות התנגדות משרד הבריאות, גם השנה ייסעו החסידים להילולות בקברו של רבי נחמן מברסלב שבאוקראינה: "כל אחד יכול להירשם לאומן -  אנחנו עובדים על ההגבלות המקסימליות של קורונה והמספר יעמוד על עשרת אלפים יוצאים, שלא כמו בכל שנה - אז יוצאים 50 אלף איש". לדבריו ההתנהלות של משרד הבריאות כלפי החסידים אינה מידתית: "בשבועות האחרונים יצאו אלפים לטורקיה, בשיא ימי הקורונה מדינת ישראל איפשרה כניסה לישראל למי שהגיעו מניו יורק. מדינת ישראל קבעה חוק של שבועיים בידוד וחסידי ברסלב אינם שונים. כל חסיד שייסע לאומן יחזור לבידוד".

בנשעיה ציין כי התאחדות המלונות התפארה על 100% תפוסה באילת ואמר: "מה שקורה באומן יהיה הרבה פחות מכך. אנחנו בנויים להתמודד עם קשיים - הכנו תוכנית והגשנו אותה למל"ל כבר לפני חודשים - כל מי שמגיע לאומן יעבור בדיקת קורונה לפני שייכנס למתחם. באוקראינה פועלים באופן מעשי שלא יהיה עומס ובתי המלון יהיו בתפיסה של 40% וכן לחלק אנשים על פי אזורי מגורים בארץ כך שיישהו במתחם אחד".

גורם בממשלת אוקראינה אמר אתמול לכאן חדשות: "בימים האחרונים הועבר מסר לישראל שאוקראינה תאפשר לקיים אירוע קטן וסמלי באומן במהלך חגי תשרי", וכי ממשלת אוקראינה מצפה מממשלת ישראל להעביר את המסר לחסידי ברסלב.

השיבה לסיני: מחר תוגש עתירה נגד הצו המונע מישראלים יציאה מגבולות ישראל היבשתיים לירדן ולסיני, עליו חתם שר הפנים ב-18 במרץ. בראיון הבוקר לתוכניתנו קלמן-ליברמן בכאן רשת ב, אמר גיא שילו, מנהל קהילת אוהבי סיני בפייסבוק ומדריך טיולים בסיני, שנימנה על מגישי העתירה כי "האקט נעשה בלי מחשבה תחילה סביב הפאניקה מהקורונה וכי הצו פוגע בזכות יסוד - חופש התנועה". לדבריו העתירה מוגשת לאחר חודש וחצי בהם שר הפנים מתעלם ממכתבים והנמקות שהועברו אליו.

ב-2019 יצאו 250 אלף ישראלים לנפוש בסיני, שחזרה להיות יעד מקובל על הישראלים בשלוש השנים האחרונות. עו"ד אלון ספיר שמגיש עימו את העתירה אמר כי "ההחלטה לסגור את הגבולות היבשתיים פוגעת בזכויות באופן שאינו תואם למטרה". לדבריו, חובת הבידוד עושה את העבודה.

"בסיני אני יושב לבד עם המשפחה בחושה שלי שמרוחקת מאנשים או מסתובב בהרים וסכנת הקורונה פוחתת", אמר שילו, והוסיף: "זה לא כמו באילת, ששהיתי בה לאחרונה עם משפחתי והיתה צפופה ועמוסה בנופשים". עוד הוא ציין כי ניתן להגיע לסיני דרך טורקיה: "נתב"ג לא נסגר ליום אחד. בניגוד למה שחושבים השמיים לא סגורים - יש לא מעט מדינות שמקבלות אותנו".

הפופולריים