יותר חרדה, פחות מזון: ההתמודדות עם המשבר בישראל

יותר חרדה, פחות מזון: הישראלים נאבקים במשבר
מנתוני סקר הלמ"ס שנערך בחודש מאי עולה: תחושות של לחץ וחרדה מלוות 42% מהאוכלוסיה - כ-2.4 מיליון ישראלים; 26% מהנשאלים העידו כי מצבם הנפשי הידרדר בתקופה הזו • 21% מהנשאלים העידו שהם או אחד מבני משק ביתם צמצמו את כמות האוכל או הארוחות שהם אוכלים בשבוע האחרון
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חוש היופי | פרק 5
צילום: צילום מסך

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה היום (ראשון) נתונים על החוסן האזרחי בתקופת משבר קורונה, בקרב בני 21 ויותר. מממצאי הסקר של הלשכה, שנערך באמצע חודש יולי, עולה כי תחושות של לחץ וחרדה מלוות בתקופה זו 42% מהאוכלוסיה - כ-2.4 מיליון ישראלים. זאת לעומת 33% מהנשאלים בחודש מאי. 26% מהנשאלים העידו כי מצבם הנפשי הידרדר בתקופה הזו, 8.5% העידו על הידרדרות בריאותית. 

במישור הכלכלי, 21% מהנשאלים העידו שהם או אחד מבני משק ביתם צמצמו את כמות האוכל או הארוחות שהם אוכלים בשבוע האחרון - זאת לעומת 14% שעלו בסקר שנערך בחודש מאי. בקרב האוכלוסייה הערבית שיעור האנשים שהעידו על צימצום במזון או ארוחות גבוה אף יותר, ועומד על 33%. 

יותר ממחצית מהאוכלוסיה, 55% מהנשאלים, חוששים מקושי בכיסוי הוצאותיהם. השיעור גבוה יותר גם כן בקרב האוכלוסיה הערבית (65%), אך נמוך יותר בקרב בני 65 ויותר (39%). בקרב 41% חלה החמרה במצב הכלכלי שלהם ושל משפחתם בעקבות משבר קורונה. 

בהקשר של ההתנהלות בצל המשבר, יותר מ-80% מהנשאלים העידו כי הם ממלאים את הנחיות משרד הבריאות במידה רבה. ל-19% מהציבור ההנחיות לא ברורות. שיעור האמון שניתן בממשלה עומד על 47%, זאת לעומת 69% שעלו בסקר הקודם. 77% מהנשאלים הביעו אמון במערכת הבריאות - קופות החולים ובתי החולים, 45% נתנו אמון במשרד האוצר. 

נתוני הלשכה המרכזית לסטטיקה שפורסמו היום מהווים את הגל השלישי של הסקר בנושא החוסן האזרחי. החלק הראשון נערך באפריל, השני במאי ושלישי ביולי. הסקר נערך בשיתוף עם המועצה לביטחון לאומי ומשרד ראש הממשלה. 

הפופולריים