דוח "עלם": עלייה חדה בדיווח על אלימות מילולית ומינית בקרב בני נוער

דוח עלם: עליה חדה בדיווח על אלימות בקרב נוער
העמותה לנוער בסיכון: התלונות על אלימות מינית גדלו פי שניים לעומת 2019, עלייה של 70% בבני ובנות הנוער שדיווחו לעמותה על אלימות פיזית ומילולית בבתיהם
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אלימות, בני נוער, פגיעה מינית, חרדה
צילום: צילום: גטי אימג'ס

דוח של עמותת "עלם" על מצבם של בני נוער בסיכון בתקופת קורונה הוגש היום (שני) לנשיא המדינה ראובן ריבלין. הדוח סקר את מצבם של 4,800 בני נוער שסיפרו על ניסיונות התאבדות, חרדה, הפרעות אכילה, דיכאון, משברים נפשיים ובדידות קשה. מנתוני העמותה עולה כי ישנה עלייה חדה בדיווחים על אלימות מילולית ומינית בקרב בני הנוער ביחס לשנת 2019. התלונות על אלימות מינית גדלו פי שניים והדיווחים על אלימות פיזית ומילולית בבתיהם עלתה ב-70%. 

מנתוני הדוח של עמותת "עלם"

הנשיא ריבלין התייחס לממצאי הדוח ואמר: "משבר קורונה פגע בכל אזרחי העולם, אך בעת הזאת החלשים בחברה הפכו לחלשים הרבה יותר. ההנחיות להסתגר בבתים מעת לעת עשויות להיות מסוכנות בשביל מי שעבורו הבית איננו מרחב בטוח". 

נשיאת "עלם", נאוה ברק הוסיפה כי "בתוך כל הקושי וההסתגלות למציאות החדשה - אוכלוסיות חלשות, שבשגרה נמצאות בשוליים, נדחקו עוד יותר לקצה. הגברנו את פעילותנו והמשכנו לפגוש את בני הנוער בכל זירות הפעילות, עם התאמות למצב החדש – ברחובות, במרכזי החירום של העמותה, ברשתות החברתיות ובזום. לא ויתרנו על אף נער או נערה". 

הפופולריים