זאב אלקין נגד ראשי המוסדות: היו צריכים להיערך לבחינות מהבית

השר אלקין: היו צריכים להיערך לבחינות מהבית
השר להשכלה גבוהה תקף בכאן רשת ב: "מושכים זמן" • הוא הוסיף: "האופציה של בחינות לא בקמפוס הייתה על השולחן והיה צריך להיערך אליה" • נשיא האוניברסיטה העברית: מרגע שיצאו ההנחיות אנחנו פועלים לפיהן
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
האוניברסיטה העברית, סטונדטים
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

השר להשכלה גבוהה זאב אלקין התייחס הבוקר (ראשון) למאבק עם המוסדות סביב נושא המבחנים. בריאיון לתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב טען אלקין שראשי המוסדות לוקחים את הסטודנטים כבני ערובה, ופועלים ברשלנות. לדבריו, האפשרות של בחינות שלא בקמפוסים הייתה ידועה מתחילת הסמסטר והיה צורך להיערך לכך. 

האזינו לריאיון עם זאב אלקין

"אין מה לבוא בטענות למשרד הבריאות. ראשי המוסדות צריכים לבוא עם מתווה. ברור שההצעה שלהם עכשיו לא רלוונטית", אמר אלקין לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן. "ראשי המוסדות שמיום חמישי יודעים על ההחלטה של משרד הבריאות כרגע מושכים זמן ולוקחים את הסטודנטים כבני ערובה. יש רשלנות גבוהה. כשהם ביקשו מימון מהמדינה הם התחייבו לסיים את הסמסטר. האופציה של בחינות לא בקמפוס הייתה על השולחן והיה צריך להיערך אליה". 

מוקדם יותר התייחס נשיא האוניברסיטה העברית פרופסור אשר כהן לנושא הבחינות. בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב אמר: "תמיד הקפדנו על כללי הבריאות. אנחנו עדיין חושבים שניתן היה להעביר חלק מהבחינות בקמפוסים. אך מרגע שיצאו ההנחיות אנחנו פועלים לפיהן". 

האזינו לריאיון עם אשר כהן

אתמול תקף ועד ראשי האוניברסיטאות את את יושב ראש המל"ג, השר זאב אלקין, לאחר שלא אושר אחוז ההחרגה שביקשו לקיים מבחנים פרונטליים בקמפוסים. לדבריהם, "הימנעות מדיון במתווה תפגע בין השאר באלפי סטודנטים ללא אמצעים טכנולוגיים מתאימים, מגבלות סוציו אקונומיות, וכן סטודנטים עם מוגבלויות שלא יכולים להיבחן באופן מקוון בביתם או מחוץ לקמפוס". 

הפופולריים