מיכאל חילץ משפחה וטבע למוות: "הוא הגיבור שלנו"

מיכאל חילץ משפחה וטבע למוות: "הגיבור שלנו"
אישה כבת 40 ואחייניה בני 14, 10 ו-7 חולצו במצב קל מאגם סמוך לחוף זיקים. במשך כשעתיים נערכו חיפושים אחר המחלץ, מיכאל בן זיקרי, תושב אשדוד בן 45, שאותר ללא רוח חיים. דודם של הילדים שחולצו: ״אנחנו מתנצלים על מה שקרה, הוא הגיבור שלנו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מיכאל בן זיקרי, אשקלון, זיקים
צילום: בלי

באגם סמוך לחוף זיקים באשקלון טבעו היום (שישי) ארבעה בני משפחה - דודה ושלושת אחייניה. מצבם של הדודה, כבת 40, ואחיניה בני 14, עשר ושבע קל. מיכאל בן זיקרי, תושב אשדוד בן 45, נכנס לחלץ את המשפחה וטבע למוות.

דודם של הילדים שחולצו, פאיז אבו כרם, התייחס לטביעת האיש שחילץ אותם ואת הדודה: ״אנחנו מתנצלים על מה שקרה. אנחנו מכבדים מה שהוא עשה. אנחנו גאים בו ומתרגשים שיש אנשים כאלה. אני עם דמעות, הוא הגיבור שלנו. לא משנה יהודי או ערבי. אנחנו נלך לבית המשפחה ונחזק אותה. כולנו צריכים להיות גאים בו. הלוואי וכולנו נהיה כמוהו".

"היה שם בור טובעני, לא שמעו אותו צועק לעזרה"

קרוב משפחתו של המחלץ שטבע שחזר: ״הוא הגיע, ישב עם אשתו בים, ראה מישהי צועקת הצילו, הציל אותה. אחר כך נכנס לאגם והציל עוד ילדה. היה שם בור טובעני בפנים, משהו כמו חמישה מטרים והוא טבע, לא שמעו אותו זועק לעזרה. נכנס – הוציא אנשים, וחזר פנימה, הציל את המשפחה ומשם כבר לא שמעו אותו. הוא איש מצחיק חכם, גנן במקצועו, איש מדהים.

מיכאל בן זיקרי ז"ל

"האמת שאנחנו נתקלים בסיטואציה הזאת בפעם הראשונה, אנחנו מכירים אותו רק חצי שנה. לפני חצי שנה התחתן עם אשתו, היא בסערה לא מעכלת. היא הלכה אחריו לראות מה קורה איתו, נכנסה בפנים וכמעט טבעה, היא קראה לו שיציל אותה ובמזל הצליחה לצאת מהמים. אני לא מבין למה האזור הזה נשאר פתוח אם יודעים שיש בורות״.

פראמדיק מגן דוד אדום, איתן לסרי, וחובש רפואת חירום בן טטרו סיפרו ממקום האירוע: "כשהגענו לחניון של חוף זיקים הוציאו אלינו באמצעות רכב שטח את הטובעים שחולצו מהאגם. הם היו בהכרה וסבלו מקושי קל בנשימה ותשישות. הכנסנו אותם במהירות לאמבולנסים ופינינו אותם במצב קל לבית החולים תוך כדי טיפול רפואי שכלל מתן חמצן".

הפופולריים