ביה"ס של החופש הגדול: הורים בת"א זועמים על פיצול גנים והחלפת גננות

הורים בת"א זועמים על פיצול גנים והחלפת גננות
ההורים דורשים מהעירייה שלא תפצל את הגנים ותאפשר מסגרות קטנות – גם אם הדבר אינו חלק מהתוכניות של משרד החינוך • 55 גני ילדים פוצלו בעיר בסך הכל • במעוצה האזורית מטה יהודה התבקשו הורים לאסוף את ילדהים כי לא נמצא כח אדם לצהרונים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גן ילדים בירושלים, 25.07.11
צילום: צילום: פלאש 90

ממשיך הבלגן בתוכנית בית הספר של החופש הגדול בגני הילדים: עשרות הורים התייצבו היום (רביעי) בכניסה לבית עיריית תל אביב נוכח הכשלים הרבים שעלו עם פתיחת תוכנית בית הספר של החופש הגדול בגנים בעיר. לטענת ההורים, גנים אורגנים פוצלו, לעיתים אפילו לארבעה, על מנת לעמוד בדרישת המינימום של 28 ילדים בגן. בעיר תל אביב־יפו פוצלו 55 גני ילדים בסך הכל. במעוצה האזורית מטה יהודה התבקשו הורים לאסוף את ילדהים מהגנים כי לא נמצא כח אדם לצהרונים. 

האזינו לריאיון בנושא בית הספר של החופש הגדול עם סגנית ראש עיריית ת"א בכאן רשת ב

עוד התלוננו ההורים על כך שהצוותים שמנהלים את התוכנית אינם הצוותים המקוריים, והילדים, חלקם בגילאי שלוש, נדרשים להתרגל לצוות חדש – וזאת אחרי שחזרו לגנים לא מזמן. הדרישה העיקרית כלפי העירייה הייתה שלא תפצל את הגנים ותאפשר מסגרות קטנות – גם אם הדבר אינו חלק מהתוכניות של משרד החינוך.

עורך הדין אחז אגם, יושב ראש פורום הגנים בוועד ההורים של תל אביב אמר בתגובה: "מדובר בתוכנית שערורייתית של המדינה ששוב חושבת רק ממניעים כלכליים ולא דואגת לטובת הילדים. הדרישה ל־28 ילדים, בעיקר כאשר היה ידוע שהרישום הוא נמוך – יצרה מצב בלתי אפשרי לילדים שנדרשים להסתגל שוב למסגרת חדשה לקיץ. שוב מתגלה משרד החינוך במערומיו כאשר הוא איננו רואה את חינוך ילדינו לנגד עינו ואפילו את בריאותם – אלא דואג לחסוך כספים בלבד".

הפופולריים