יותר ממיליון וחצי תלמידי גנים וביה"ס היסודיים ייצאו היום לחופש

יותר מ-1.5 מיליון תלמידים ייצאו היום לחופש
לאחר אישור קבינט הקורונה בתי הספר של החופש הגדול יופעלו ממחר עד 6 באוגוסט • במשרד החינוך הוקם צוות מיוחד כדי לשקול כיצד יש לפתוח את שנת הלימודים הבאה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יוצאים לחופש
צילום: צילום: גרשון אלינסון, פלאש 90

יותר ממיליון וחצי תלמידי גני הילדים ובתי הספר היסודיים יסיימו היום (שלישי) את שנת הלימודים תש"פ. משרד החינוך הקים צוות מיוחד כדי לשקול כיצד יש לפתוח את שנת הלימודים הבאה ב-1 בספטמבר.

כמו כן, לאחר אישור קבינט הקורונה, ממחר ועד 6 באוגוסט יופעל המיזם בתי הספר של החופש הגדול לגני הילדים עד כיתה ד'. על פי המתווה עד 28 תלמידים בממוצע יהיו בכיתה, ובהתאם למזג האוויר הפעילויות יהיו בחוץ. במועצות האזוריות לא יהיו הסעות והפעילויות יהיו בתוך היישובים.

בשבוע שעבר ההסתדרות ומרכז השלטון חתמו על הסכם שיאפשר את הפעלת בתי הספר של החופש הגדול. על פי ההסכם יקבלו הסייעות תוספות שכר מיוחדות שיגיעו עד אלפי שקלים. ימי החופשה השליליים שצברו הסייעות לחובתן בחודשי הקורונה יימחקו. סייעת תוכל לעבוד בכל חודש יולי עד שישה באוגוסט.

לפני כשבועיים הגיע אל סופו הקרב על החופש הגדול. בית הדין לעבודה דחה את בקשת המדינה לחייב את ארגון המורים ללמד תשעה ימים נוספים תלמידי כיתות י'. בתגובה, ומחשש לביטול ההסכם מצד מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דוד, הודיע שר החינוך יואב גלנט כי הוא מוותר למעשה על תשעת הימים שסוכמו באפריל גם מול הסתדרות המורים.

בהסכם שנחתם עם הסתדרות המורים ביחס להארכת שנת הלימודים בתשעה ימים, נכלל סעיף שמצמיד את ההסתדרות לארגון המורים. לכן במשרדי האוצר והחינוך היה חשש שאם מורי ארגון לא ילמדו, כך גם מורי ההסתדרות. הדבר הוביל את שר החינוך להודיע על ויתור הימים הנוספים באופן גורף. 

הפופולריים