עיריית תל אביב לזוגות להירשם למאגרי המידע על בסיס תצהיר

תל אביב תאפשר: רישום זוגות על בסיס תצהיר
זוגות יוכלו לקבל את הזכויות וההטבות העירוניות הנלוות על ידי הצהרה בלבד, בנוסף לרישום הקיים של זוגות נשואים במרשם האוכלוסין. עם זאת, אין לכך השפעה ברמה הארצית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בניין עיריית תל אביב מואר בצבעי דגל הגאווה 2020
צילום: יפעת מור

עיריית תל אביב הודיעה היום (ראשון) כי תאפשר לזוגות להירשם במאגרי המידע העירוניים על בסיס תצהיר, שישמש את כלל יחידות העירייה להענקת שירותים. זאת בנוסף לרישום הקיים של זוגות נשואים לפי מרשם האוכלוסין. האפשרות נועדה להקל על זוגות בכל הקשור למימוש הזכויות העירונויות, כמו רישום ילדים למערכת החינוך, הנחות במרכזים הקהילתיים והטבות נוספות. אך אין לכך השפעה בזכויות וההכרה ברמה הארצית. 

יום המהלך הוא מחזיק תיק הלהט"ב בעירייה איתי פנקס ארד. לדבריו, "עיריית תל אביב-יפו אומרת היום בקול ברור ששיוויון הוא ערך עירוני בסיסי ומוסיפה שירות של רישום זוגיות עירוני, שמשמעותו היא שכל הזוגות בעיר שווי ערך ושווי זכויות. הבטחנו וקיימנו - לא ניתן לזכויות שלנו לצעוד במקום. הגיע הזמן שהמדינה, תפנים ותיישם: ערך השוויון, כבוד האדם, ואהבת לרעך כמוך – לא יכולים לחכות". 

לצד היוזמה בתל אביב, לפני כשבועיים התקבלה בעיריית רמת השרון הצעה לסדר להנפיק "תעודת משפחה" עירונית לזוגות להט"בים. הדבר עוד מצריך המשך הליך פנימי בעירייה ואישורים אך מדובר בשלב ראשוני של ההליך. בגבעתיים ניסו לקדם מהלך דומה.

הפופולריים