ראש השלטון המקומי: ההסכם בין המדינה למורים "שלומיאלי"

חיים ביבס: ההסכם בין המדינה למורים "שלומיאלי"
חיים ביבס סיפר בריאיון לכאן רשת ב כי השלטון המקומי נערך להפעלת בתי הספר של החופש הגדול, ומתח ביקורת חריפה על התנהלות משרדי האוצר והחינוך: ניהלו משא ומתן כושל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כיתה ריקה, בית ספר
צילום: צילום: כאן חדשות

יו"ר מרכז השלטון המקומי, חיים ביבס, אמר היום (שבת) כי עתירת המדינה נגד ארגוני המורים בדרישה לחייבם לעבוד תשעה ימים נוספים על חשבון החופש הגדול הייתה "מיותרת, אך מרכז השלטון היה צריך להצטרף לעתירה כדי שנוכל לבוא בדרישות לגבי בית הספר של החופש הגדול". את הדברים אמר בתוכנית "מעבירים לראשון" עם ליאת רגב בכאן רשת ב.

"בתי הספר של החופש הגדול", שיפעלו החל מ-1 ביולי ואליהם יישלחו ילדי היסודי יפעלו, לפי ביבס, באחריות מרכז השלטון המקומי. "נגייס יחד עם מפעל הפיס והמשרד להשכלה גבוהה סכום של 100 מיליון שקלים שישמש בין היתר למימון מלגות של 20 אלף סטודנטים שיסייעו", אמר.

אולם יחד עם התגייסות המרכז ללימודי הקיץ, ביבס לא חסך מביקורת כלפי התנהלות משרד החינוך ואמר כי "ההסכם שנחתם בין משרד האוצר ומשרד החינוך להסתדרות המורים היה שלומיאלי מלכתחילה. המשא ומתן נעשה בצורה כושלת. יש מגזרים שמרגישים שהם פראיירים ולא מבינים שבעת הזו כולם צריכים להיכנס מתחת לאלונקה".

מן העבר השני, התראיינה לתוכנית יו"ר מחלקת הגננות בהסתדרות המורים, ענת דדון, וטענה כי "נכנסו למורים לכיס ולתנאי השכר שלנו. השמיצו אותנו. לא ראיתי שום מגזר שאולץ לעבוד בהתנדבות, רק כלפי המורים היו כל הזמן טענות".

דדון סיפרה כי המשא ומתן שניהלו ארגוני המורים עם משרדי החינוך והאוצר שיקף יחס מזלזל בתפקיד המורות והגננות. "בכירים באוצר אמרו במהלך המשא ומתן דברים קשים מאוד על המורים והגננות. השמיצו את הלמידה ומרחוק ומדדו את העבודה בערכים נמוכים מאוד. אמרו שמגיע לנו שכר של בין עד 50% לכל היותר ולגננות רצו לשלם שכר יומי בערך של 10% בלבד", סיפרה.

הפופולריים