"החמור אי פעם": שתי חברות ישראליות קשורות לאיסוף מידע של מיליוני משתמשי כרום

חברות מישראל אספו מידע של מיליוני גולשי כרום
לטענת חברת אבטחה אמריקנית, החברות הישראליות "גלקום" ו"איירון סורס" קשורות למעשים. לפי שעה לא ברור לאן בדיוק עבר המידע • הבעלים של אחת החברות לרויטרס: אנחנו לא מעורבים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חיפוש גוגל
צילום: צילום: Simon Steinberger, Pixabay

חברת האבטחה האמריקנית אווייק חושפת הלילה (שישי) כי עשרות מיליוני משתמשים בתוספים של הדפדפן "גוגל כרום" נפגעו מתוכנת ריגול שאספה מידע על היסטוריית הגלישה שלהם בדפדפן, וקושרת לתקיפה שתי חברות ישראליות.

על פי הממצאים, התוקפים עשו שימוש נרחב בשירות של חברת הדומיינים הישראלית "גלקום", ובאמצעות שרתיה הועבר המידע מהמשתמש לתוקפים. לטענת אווייק, מאחורי התוספים ורכישת הדומיינים עומדת חברה ישראלית אחרת, "איירון סורס", שבנתה והפיצה רבים מהם לחנות של גוגל.

בחברת אווייק טענו כי גלקום היתה אמורה לזהות את הפעילות החשודה, שנחשבת החמורה ביותר אי פעם בשירותי גוגל כרום. בחברת האבטחה מעריכים שאפשר שגורמים אזרחיים או מדינתיים עומדים מאחורי התקיפה.

הבעלים של חברת גלקום, משה פוגל, אמר לסוכנות הידיעות רויטרס כי החברה איננה מעורבת, לא משתפת פעולה עם שום פעילות זדונית ומסייעת לכל זרועות אכיפת החוק למניעת פעולות שכאלה. בחברת גוגל הודיעו כי בעקבות הדיווח, הוסרו 70 תוכנות החשודות ששימשו לאיסוף המידע מחנות ההרחבות של החברה, בהן תכנות רבות של חברת "איירון סורס".

הפופולריים