11 שנה אחרי הירי בבר נוער: המדריך שנפצע נמצא מת

11 שנה אחרי הירי בבר נוער: מת המדריך שנפצע
חן לנגר נפצע בליל הרצח, נותר נכה וניהל מאבק להכרה בנכותו כתאונת עבודה. האגודה למען הלהט"ב: "נשא על גופו את כדור האקדח של המרצח עד יומו האחרון"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חן לנגר שנפצע בברנוער
צילום:

11 שנה אחרי הירי בברנוער, שבו נרצחו ליז טרובישי וניר כץ, ונפצעו רבים מחבריהם בידי אלמוני שעדיין לא נתפס, הערב (שלישי) חן לנגר, שהיה מדריך במקום ונפצע מהירי, נמצא מת. לנגר נפצע ברגלו מהירי בברנוער ונותר נכה. בשנים האחרונות ניהל מאבק מול הביטוח הלאומי כדי שיכיר בנכותו כתאונת עבודה, לאחר שהתנדב כמדריך במקום בערב הרצח.

באגודה למען הלהט״ב אמרו הערב כי "חן, שהיה מדריך בברנוער, נמנה על פצועי פיגוע הירי ופשע השנאה במועדון בשנת 2009. הוא נשא על גופו את כדור האקדח של המרצח עד יומו האחרון. לאורך השנים הקפיד חן להישאר פעיל מרכזי ובולט בקהילה הגאה. הוא כיהן כחבר הוועד המנהל של האגודה וכדובר האגודה, התנדב בשורה ארוכה של ארגונים ופעילויות והשמיע את קולם של נפגעי הברנוער וזעקתם המתמשכת לצדק וגילוי מבצע הפשע הנורא. פועלו ומחויבותו העמוקה לזכויות הקהילה הגאה מהווים השראה עבור כולנו".

יו"ר מרצ ניצן הורוביץ אמר על מותו של לנגר: "זו טרגדיה כפולה קשה ביותר. חן היה סמל להתנדבות ונתינה עבור הקהילה הגאה כולה ושילם מחיר כבד על ההומופוביה הרצחנית בפציעתו בפשע השנאה בבר נוער. נמשיך לצעוד בדרכו של חן לנגר. אני משתתף בצערה העמוק של משפחתו של חן. יהי זכרו ברוך".

אירוע הירי הקשה אירע ב-1 באוגוסט 2009 בבית אגודת הלהט"ב בתל אביב. במוצאי שבת, בעת שהמקום היה שוקק ומלא בבני נוער, נכנס רעול פנים למקום ופתח מסע ירי שכוון לעבר השוהים במקום. שני צעירים, כאמור נרצחו, ו-11 נוספים נפצעו.

חקירת הרצח הייתה סבוכה ומורכבת, ונחשבת לאחד התיקים היקרים בתולדות המדינה. בשנת 2013 נראה היה שהרוצח נמצא, וכתב אישום הוגש נגד חגי פליסיאן באשמת רצח. ב-2014 התיק נגדו קרס, לאחר שהתגלה כי עד המדינה שהפליל את פליסיאן בדה את עדותו.

בינואר השנה נקבע כי המדינה תשלם פיצויים בסכום של 200 אלף שקלים לשאול גנון, שהיה מנהל הברנוער, ונאשם לשווא במעורבות ברצח. התיק הפלילי נגד גנון נסגר מחוסר אשמה. בתגובה ראשונה אמר גנון: "יש בכך נחמה קטנה לאחר שהרשויות הרסו את שמי ואת חיי". 

הפופולריים