ח"כ גפני: החזרת התחב"צ בשבת – פעולה מרגיזה שעלולה למנוע את החזרת המשק לעבודה

ח"כ גפני: תחב"צ בשבת? תיפגע במאבק בקורונה
ברקע החזרת קווי השבת בסוף השבוע הקרוב תקף יושב ראש דגל התורה את ההחלטה: "הפעלת התחבורה הציבורית בשבת נעשית כדי לפגוע באמונה היהודית, להרגיז, ולפגוע במאבק בתחלואה" • ראש עיריית ת"א: "מקווים שהשירות יורחב לכל המדינה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מפגינים בחולון למען הצטרפות העיר למיזם "נעים בסופ"ש" 30.11.19
צילום: -

ברקע העלייה בתחלואה: קווי השבת חוזרים לפעול בסוף השבוע הקרוב. חבר הכנסת משה גפני הגיב היום (רביעי)  בחריפות נגד ההחלטה ואמר כי זה נעשה כדי לפגוע באמונה היהודית ובמאבק בקורונה. "כולנו מבקשים רחמי שמיים שלא יתפרץ שוב נגיף הקורונה. במקביל, אין שום סיבה לעשות פעולות מרגיזות, שעלולות למנוע את החזרת המשק לעבודה, ושלא מדובר בצורך חיוני להנעת הכלכלה. הפעלת התחבורה הציבורית בשבת נעשית כדי לפגוע באמונה היהודית, להרגיז, ולפגוע במאבק בתחלואה".

סגנית ראש עיריית תל אביב יפו ומחזיקת תיק התחבורה, מיטל להבי, אמרה בתגובה לדברי גפני: "תחבורה בשבת היא שירות חיוני. טוב יעשה חבר הכנסת הנכבד אם ישאיר לציבור החופשי בישראל את הזכות לחיות את אורחות חייו כרצונו".

עיריית תל־אביב־יפו הודיעה היום כי מערך התחבורה המטרופוליני, "נעים בסופ"ש", חוזר לפעול החל מסוף השבוע הקרוב. המיזם חוזר לפעול בערים גבעתיים, יהוד־מונוסון, קריית אונו, רמת השרון, שוהם ותל־אביב־יפו. ברמת גן הודיעו כי השירות יחזור לפעילות ב־3 ביולי.

פעילותו של המערך הופסקה באמצע חודש מארס בשל משבר הקורונה. כעת, עם אישור ההקלות להפעלת תחבורה ציבורית, ולאור הצלחתו הרבה של המערך, הוא חוזר לפעול. כדי לשמור על בריאות הנוסעים, משירות "נעים בסופ"ש" נמסר כי המערך יופעל "תוך ניצול מקסימלי של 75% ממקומות הישיבה, ועליית הנוסעים תותנה בעטיית מסכה".

ראש עיריית תל אביב־יפו רון חולדאי מסר בתגובה: "אני מברך את ראשי הרשויות השותפים שלנו על ההחלטה להמשיך בהפעלת 'נעים בסופ"ש' עם פתיחת המשק וההקלות לאחר תקופה לא פשוטה. המערך יחזור לפעול בסוף השבוע הקרוב ויענה על הצורך הבסיסי של בני אדם לנוע מקום למקום בתוך מטרופולין גוש דן ובכך גם יסייע להגעת לקוחות לעסקים המקומיים ושיקומם. כולי תקווה שעם הקמת הממשלה החדשה והצורך המוכח של הציבור ברשת תחבורה מטרופולינית הפועלת בהצלחה רבה בסופי השבוע, תיבחן האפשרות להרחבת השירות לכלל תושבי המדינה".

הפופולריים