למרות ההנחיות: תלמידי י"ב נערכים לנשפי הסיום

למרות ההנחיות: תלמידי י"ב נערכים לנשפי הסיום
תלמידה בכיתה י"ב הבהירה: "אנחנו לא מתכוונים לוותר על הנשף". במסמך הנחיות שהוציא משרד החינוך בעקבות נגיף קורונה, נכתב כי אירועי הסיום יתקיימו ברמה הכיתתית בלבד
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נשף סיום, אילוסטרציה
צילום: צילום: גטי אימג'ז

"כל עוד לא יוצאת הנחייה חד-משמעית של משרד הבריאות - אנחנו לא מתכוונים לוותר על הנשף". כך אמרה היום (ראשון) נועם, תלמידת כיתה י"ב מתיכון מוסינזון בהוד השרון, בריאיון לתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב. הדברים נאמרים בתגובה להנחיית משרד החינוך את מנהלי בתי הספר שפורסמה אמש, לפיה בעקבות התפרצות נגיף קורונה אירועי סיום הלימודים יתקיימו ברמה הכיתתית בלבד.

"אצלנו ממשיכים כרגיל, הכל סגור", סיפרה נועם ביטון תלמידת כיתה י"ב מבית הספר החקלאי "כדורי". היא הוסיפה כי תלמידי בית הספר בודקים אפשרות לקיים אותו בשטח פתוח. "הנשף זה לא משהו שהוא תחת משרד החינוך, זה משהו שאנחנו מארגנים", אמרה.

"השנה האחרונה הייתה שונה מהרגיל, חבריי לשכבה ושאר תלמידי שכבת י"ב בארץ, לא חוו טיול שנתי, לא יחוו טיול לפני צבא ועוד חוויות משמעותיות נוספות", אמרה ביטון. היא הוסיפה "אנחנו בסך הכל מבקשים שיתייחסו אלינו כבוגרים. לא הגיוני שיפרסמו הודעה באמצעי התקשורת ואז יגידו שזאת טיוטה".

על פי מסמך ההנחיות של משרד הבריאות, חל איסור לקיים אירועים ברמה השכבתית ואף לא להזמין את ההורים לאירוע הסיום. עם זאת ניתן לשתף בו את הורי התלמידים בצורה מקוונת. גורמים במשרד החינוך מסרו כי עניין שיתוף ההורים במסיבת הסיום נמצא במחלוקת ומתקיימים דיונים על כך במשרד הבריאות.

בסך הכל ישנם 347 תלמידים ומורים חולים ברחבי הארץ וכ-127 מוסדות חינוך נסגרו. 17,497 תלמידים ומורים נמצאים בבידוד. לפי נתוני מרכז המידע למערכה בקורונה, ביממה האחרונה התגלו בארץ 81 חולים חדשים בנגיף, כאשר אתמול נערכו כמעט 11 אלף בדיקות. בירושלים יש כעת 511 חולים. מתוכם 176 אובחנו בשבוע האחרון בלבד. העיר לוד מוגדרת על ידי מרכז המידע מוקד סיכון שיש לטפל בו באופן ייעודי.

הפופולריים