צלם "הארץ" שהותקף במחאה נגד הסיפוח: "לא התנגדתי - והכו אותי"

צלם "הארץ" שהותקף: "לא התנגדתי - והכו אותי"
תומר אפלבאום לכאן רשת ב: "מצאתי את עצמי על הרצפה עם ערמה של שוטרים מעלי תוך כמה שניות. ככה נוהגים לעצור אנשים בהפגנות האלו, מפילים אותך וכל מי שבסביבה דופק לך אגרוף" • תיעוד נוסף של אלימות במחאה בכיכר רבין: שוטר תקף צעיר באגרוף
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מחאה בתל אביב
צילום:

צלם "הארץ" תומר אפלבאום, שהותקף אתמול (שבת) על ידי שוטרים במחאה נגד הסיפוח, סיפר לליאת רגב בריאיון לכאן רשת ב: "תיעדתי מעצר של אנשים. רצתי כדי לצלם אותם מכניסים עצור לניידת. מצאתי את עצמי על הרצפה עם ערמה של שוטרים מעלי תוך כמה שניות. לא ניסיתי להתנגד". אפלבאום הוסיף כי "ככה נוהגים לעצור אנשים בהפגנות האלו, מפילים אותך לרצפה וכל מי שבסביבה נותן לך אגרוף, זה לא שונה מכל מעצר אחר". 

האזינו לריאיון המלא עם צלם "הארץ" תומר אפלבאום לכאן רשת ב

אפלבאום סיפר כי מניסיונו כצלם באירועים הללו, יש תמיד שימוש באלימות: "הפיזורים של המחאות תמיד נעשים באלימות מופרזת. לא ברור לי למה האפשרות המידית היא אלימות, גם אם הבן אדם לא מתנגד". משטרת ישראל הגיבה על תקיפת הצלם: "במהלך ביצוע אחד המעצרים ובנסיבות שנוצרו, סברו השוטרים כי הצלם הינו אחד מאלו שהתפרעו בתוך ההמון. עד מהרה כשהתברר כי מדובר בצלם עיתונות, הוא שוחרר והמקרה ייבדק". 

תיעוד: שוטר תקף צעיר באגרוף במחאה

בתיעוד נוסף מהאלימות במחאה שפורסם היום נראה  שוטר תוקף צעיר ישראלי באגרוף בזמן המחאה בכיכר רבין. גל, הצעיר שהוכה, נזקק לשישה תפרים. הוא סיפר על האירוע לכאן חדשות: "הייתי עם עוד שלושה חברים על שפת המדרכה. שוטרים גרמו לנו לסגת אחורה כדי שלא נרד לכביש. פתאום אני מקבל מכה לפנים שממש מפילה אותי. לוקח לי כמה שניות להתאפס. התחלתי לדמם. הייתי מאוד מבולבל". 

ממשטרת ישראל נמסר: "בסיום המחאה שהתקיימה בתל אביב, החלו הפרות סדר, חסימות צירים והתפרעויות אלימות, שבמסגרתן הותקפו שוטרים על ידי ההמון, ובעקבותיהן נאלצו השוטרים לפזר את המתפרעים ולבצע מעצרים תוך שימוש בכוח. ככל שבמהלך ההפגנה בוצע שימוש בכוח נקודתי החורג מהסביר, הרי שזה יבדק ויטופל בידי הגורמים המוסמכים לכך. המשטרה מאפשרת ותמשיך לאפשר לכל אדם לממש את את חופש הביטוי והמחאה כחוק, אולם לא תאפשר ותפעל כלפי הפרות סדר והתפרעויות אלימות המבוצעות בניגוד לחוק".

הפופולריים