השרים החליטו: הלימודים במערכת החינוך יימשכו, למעט במוסדות שבהם התגלתה תחלואה

הלימודים יימשכו, למעט במוסדות עם תחלואה
משרד החינוך לחץ שלא לסגור את כל המוסדות • רה"מ והשרים החליטו בהתייעצות גם על הגברת אכיפת ההנחיות ברחבי הארץ, ושר הביטחון גנץ ביקש להגדיל את מספר הבדיקות במוקדי התחלואה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כיתה בבית ספר בירושלים, 3 במאי 2020
צילום: צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו והשרים החליטו אחר הצהריים (שבת) כי הלימודים במערכת החינוך יימשכו, למעט במוסדות שבהם התגלתה תחלואה של קורונה. זאת, על אף הזינוק במספר הנדבקים החדשים. משרד החינוך הוא שדרש שלא לסגור את כלל בתי הספר, והוצגו נתונים לפיהם מתוך 137 מקרים של תחלואה במערכת החינוך, 103 הם מקרים בגימנסיה העברית בירושלים. לכן, השרים שהשתתפו בהתייעצות היו תמימי דעים בנוגע להחלטה שהטיפול יהיה נקודתי ורק באזורים שבהם יש עלייה בתחלואה.

החשש מפני גל שני של קורונה | משדר מיוחד בכאן 11


בנוסף להחלטה על טיפול נקודתי באזורי ההתפרצות ולסגירת בתי ספר שם, הוחלט בהתייעצות השרים להגביר את אכיפת ההנחיות ברחבי הארץ. במהלך הדיון ביקש שר הביטחון בני גנץ להגדיל את מספר הבדיקות במוקדים שבהם יש תחלואה גבוהה. כמו כן, השרים הסכימו שמערכת החינוך יכולה לשמש גם למטרות הסברה למאבק בקורונה. ראש הממשלה צפוי למסור הערב הצהרה לתקשורת על רקע העלייה בנתוני התחלואה. 

בית הספר היסודי "פולה בן גוריון" בירושלים נסגר ולא יפעל בימים ראשון ושני. כך הוחלט היום לאחר התפרצות הנגיף בגימנסיה העברית. לעשרות מהתלמידים הלומדים בבית הספר היסודי יש אחים הלומדים בגימנסיה, וכמה מהם התגלו כחולים. ועד ההורים של בית הספר דורש כעת מהעירייה לערוך בדיקות לכלל התלמידים. אמש הודיעה העירייה כי יערכו בדיקות גם למשפחות התלמידים החולים מקרב הגימנסיה. עד כה נבדקו כ-700 תלמידים ואנשי סגל של הגימנסיה בירושלים.

מנתונים שפרסם משרד החינוך עולה כי מקרי תחלואה התגלו גם בבתי ספר ברמלה, טלז סטון, ראשון לציון, מודיעין ובית אריה. עם זאת, לפי שעה מדובר במקרים בודדים של תלמידים ועובדי הוראה.

בעקבות העלייה בתחלואה, מתחמי "היבדק וסע" לאבחון חולי קורונה נפתחו הבוקר בכמה ערים מרכזיות - כפי שפורסם לראשונה אמש בכאן חדשות. בירושלים יוקם מתחם סמוך לאיצטדיון טדי שיפעל בין השעות 17:00-09:00. במקום ייבדקו רק מי שזומנו על ידי קופות החולים תוך הצגת תעודה מזהה. בין הנבדקים יהיו גם תלמידי תיכון הגימנסיה בעיר.

בד בבד, נבחנת האפשרות לשוב ולאסור ביקורים בבתי האבות ובמוסדות הדיור המוגן. הממונה על התחום במשרד הבריאות, הפרופסור נמרוד מיימון, אמר לכאן חדשות כי ההחלטה תתקבל היום. אתמול נקראו העובדים בבתי האבות להקפיד על שמירת מרחק, היגיינה ועטיית מסכות כדי לשמור על חיי הדיירים. היום יימשכו גם בדיקות באזורים החמים, כמו ירושלים, אבל גם בדיקות ספורדיות בבתי אבות שונים. במוסדות שונים לא רוצים לערוך בדיקות כדי לא להבהיל את הקשישים ואת בני משפחותיהם. למרות זאת, במשרד הבריאות קוראים לבתי האבות לבצען.

השתתפו בהכנת הידיעה: גילי כהן, לירן כוג'הינוף וורד פלמן

הפופולריים