המסעדות, בתי הקפה ובריכות השחייה חוזרים היום לפעילות

המסעדות ובתי הקפה חוזרים היום לפעילות
אחרי חודשיים של השבתה כפויה בשל הקורונה, עסקי המזון והבילויים יחזרו לפעילות מלאה. גם בריכות השחייה ואתרי התיירות ייפתחו. אולמות האירועים יחזרו לפעילות רק בחודש יוני | כל הפרטים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
טיפים, מלצרות, מסעדנות
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש90

אחד מסממניה של תקופת הקורונה, בתי הקפה, המסעדות והברים הסגורים הסתיים הבוקר (רביעי), לאחר שהממשלה אישרה את פתיחת עסקי המזון והמשקאות בתום חודשיים של השבתה. העסקים ישובו לפעילות בהתאם למגבלות שהטילו פקידי משרד הבריאות וביניהן הגבלת מספר הסועדים, מדידת חום לסועדים, הקפדה על מרחק בין שולחנות ושימוש בתפריטים חד פעמיים. 

היום ייפתחו גם בריכות השחייה, אתרי תיירות ואטרקציות, חדרי אוכל בבתי מלון ויחודשו הפעילויות בחוגים, בתנועות הנוער ובחינוך הבלתי פורמלי. במשרד האוצר תולים תקוות רבות בהקלות החדשות, שצפויות להחזיר מאות אלפי עובדים למשק. יחד עם זאת, ההערכה היא שעשרות אלפים מעובדי ענף המסעדנות ותיירות לא יוחזרו לעבודה. 

ניסוי: מה קורה שחולה בקורונה שוהה במסעדה

הרשויות האמונות על החזרה לשגרה מרבות לדבר על "הנחיות התו הסגול", כתנאי לשמירה על בריאות הציבור. אך השאלה היא עד כמה הנחיות אלו באמת יעילות. לקראת החזרה לפעילות של המסעדות בדקנו, בניסוי מיוחד, מה קורה כשחולה קורונה נמצא במסעדה. הנה המחשה כיצד הנגיף מתפשט דרך מגע – במשטחים ובין הסועדים.

 

הפופולריים