הממשלה אישרה: המסעדות ייפתחו מחר

הממשלה אישרה: המסעדות ייפתחו מחר
גם בריכות השחייה ייפתחו, זאת כפוף להנחיות משרד הבריאות. גני האירועים יישארו בשלב זה סגורים • וגם: עודכן מספר הנוסעים המותר בכלי רכב
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מסעדה סגורה בשרונה מרקט בתל אביב, מסעדות, סגר, קורונה
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

הממשלה אישרה הערב (שלישי) במשאל טלפוני שורה של הקלות שאמורות להיכנס לתוקף כעת, ביניהן פתיחת המסעדות ובריכות השחייה. זאת בהתאם לקווים המנחים של משרד הבריאות. גני האירועים יישארו סגורים בשלב זה ואמורים להיפתח ב-14 ביוני.

בין ההחלטות שקיבלה הממשלה:

בתי העסק יוכלו לשוב לפעילות כפוף להוראות ״מקום הפתוח לציבור״ ועל פי יחס השוהים הבא:

1. בבתי אוכל, ברים ופאבים – יחס השוהים יהיה בהתאם לקבוע ברישיון העסק, או לגבי עסק שהתפוסה המקסימלית שלו היא 100 איש ויותר – עד 85% ממספר הלקוחות המותר.

2. בבריכות שחייה, בתוך מי הבריכה, יחס המבקרים יהיה אדם לכל שישה מ"ר.

3. ברכבל – תותר הנסיעה עד מחצית ממספר הנוסעים המירבי המותר, ולא יותר מ-20 אנשים.

מפעיל עסק שלא בהתאם לכללים עובר עבירה שהקנס המוטל בגינה יהיה 2,000 שקלים. כמו כן, מפעיל אולם, גן או מקום לאירועים שלא בשטח פתוח, או עם מספר אנשים הגבוה מהמותר לפי מגבלת ההתקהלות עובר עבירה שהקנס המוטל בגינה יהיה 5,000 שקלים.

מפעילי בתי אוכל, פאבים, בריכות שחייה, אטרקציות ורכבל רשאים להפעילם במשך שני ימי עבודה ממועד פרסום התקנות, אף ללא הגשת הצהרה בטופס מקוון באתר משרד הכלכלה כפי שנדרש בהפעלת מקום ציבורי, וזאת לצרכי התארגנות וההיערכות.

ביטול ההגבלה במקומות העבודה, ותוספת נוסעים ברכב

צומצמה ההגבלה על שהיית לקוחות בבית עסק, כך שמעסיק יהיה רשאי לאפשר קבלת קהל ובלבד שיישמר יחס של לקוח אחד לכל שבעה מ"ר או יחס של יותר משני לקוחות לכל עובד שתפקידו מתן שירות ללקוחות.

צמצום הגבלת שהיית עובדים בחדרים במקומות עבודה, כך שתבוטל ההגבלה המספרית, כל עוד נשמר מרחק של שני מטרים בין עובד לעובד או כל עוד יש מחיצה למניעת העברת רסס גם אם נשמר מרחק של פחות משני מטר בין עובד לעובד.

תתאפשר שהות של עד 50 איש בפגישות מקצועיות, ובלבד שנשמר מרחק של שני מטר לפחות בין אדם לאדם.

נסיעה ברכב פרטי תתאפשר עם שני נוסעים בנוסף לנהג (במקום נוסע אחד). ברכב פרטי בו קיים יותר מספסל אחורי אחד יתאפשר נוסע נוסף באותו ספסל. כמו כן, תתאפשר נסיעה של מספר אנשים גדול יותר במידה ומדובר בדיירי אותו הבית או אם מתקיים צורך חיוני בנסיעה של מספר אנשים גבוה יותר. כמו כן, תתאפשר נסיעה במונית עם שני נוסעים בכל ספסל אחורי (במקום נוסע אחד), למעט אנשים הגרים באותו מקום.

 

הפופולריים