הורים הפגינו מול בית הספר בו הושפלה הילדה בת ה-7

הורים הפגינו מול ביה"ס בו הושפלה הילדה בת ה-7
המפגינים נשאו שלטים בהם נכתב: "לחנך בלי להשפיל" ו-"הדוח של משרד החינוך – כסת"ח" • תלמידה בזכרון יעקב הושעתה לשלושה ימים אחרי שהגיעה ללימודים במכנסיים קצרים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפגנת ההורים מחוץ לבית הספר בפתח תקווה
צילום:

כמה הורים הפגינו הבוקר (שישי) מול בית הספר בפתח תקווה בו הושפלה תלמידת כיתה ב', שהושארה בכיתה בחולצה ותחתונים לאחר שהגיעה עם שמלה בלי שרוולים. המפגינים נשאו שלטים עליהם נכתב: "לחנך בלי להשפיל" ו"הדוח של משרד החינוך – כסת"ח". 

אתמול פרסם משרד החינוך את מצאי תחקיר המקרה בו תלמידה בת 7 מפתח תקווה שהושארה בחולצה ותחתונים בכיתתה, ובו נכתב כי המורה "כפי הנראה טעתה בשיקול הדעת" וכי "הייתה צריכה לגלות גמישות". עם זאת, צוין כי גם המורה נפגעה עמוקות מהפרשה, וכי "פעלה בתום לב מתוך רצון לכבד את כללי בית הספר, דבר לא נעשה בזדון ולא היה שום רצון לפגוע בתלמידה". 

במשרד החינוך הדגישו כי המורה ותיקה ומוערכת, וכי "על רקע הסערה ברשתות החברתיות ובתקשורת גם המורה נמצאת במצוקה גדולה. מדובר במורה ותיקה ומוערכת. הערכתנו היא כי המורה פעלה לא מתוך כוונה להרע, אך כפי הנראה טעתה בשיקול הדעת. להערכתנו חשוב כי יועצת או פסיכולוגית ילוו באופן אישי את המורה ויתמכו בה בתהליך המורכב עמו היא מתמודדת".

כמו כן, תלמידת כיתה י"ב בתיכון "המושבה" בזכרון יעקב הושעתה לשלושה ימים מבית הספר. זאת לאחר שהגיעה במכנסיים קצרים שלטענת צוות בית הספר ״אינו סביר ״ לקוד הלבוש. ביום שני האחרון כ-40 בנות לא הורשו להכנס ליום הלימודים, לאחר המחאה והחשיפה התקשורתית עוד באותו היום הופץ מכתב מטעם המנהלת בו נכתב: ״קוד הלבוש אינו מפלה בין בנים לבנות ונאכף באופן שווה". 

הפופולריים