הושגה שליטה על שריפה גדולה שפרצה סמוך לאלעד

הושגה שליטה על שריפה גדולה שפרצה סמוך לאלעד
17 צוותי כיבוי, 8 מטוסים ו-8 צוותים של רשות הטבע והגנים פעלו לכיבוי השריפה שהחלה בלילה. כוחות הכיבוי השיגו שליטה על מרבית מוקדי האש. לפי החשד, ההצתה החלה בשטחי הרשות הפלסטינית, וכמה ילדים מהעיר אלעד נתפסו בחשד שהציתו מוקד שריפה נוסף באזור
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שריפה באלעד
צילום: צילום: דוברות כבאות והצלה

גל החום הקיצוני: מטוסי וצוותי כיבוי וצוותים של רשות הטבע והגנים פעלו הבוקר (שלישי) לבלום שריפת קוצים ועצים גדולה שפרצה בלילה, ואיימה להתפשט אל עבר העיר אלעד ואזור התעשייה נחשונים. בכיבוי השתתפו 17 צוותי כיבוי, שמונה מטוסים של טייסת הכיבוי ושמונה צוותים של רשות הטבע והגנים. אחרי 10 שעות הושגה שליטה על האש ונבדק חשד להצתה.

בסך הכל נשרפו 15 אלף דונם של חורש טבעי, שמרביתו בשמורת טבע. על פי החשד, מקור השריפה בהצתה שהחלה בשטחי הרשות הפלסטינית. במקביל, באזור התפתח מוקד שריפה נוסף, שלפי החשד החל גם הוא בעקבות הצתה, וכמה ילדים מהעיר אלעד החשודים במעשה נתפסו על ידי המשטרה.

לדברי סגן טפסר אלון שבתאי, מפקד תחנת פתח תקווה, שפיקד על הכוחות: "כיווני החקירה נבדקים ולא ניתן לקבוע כרגע שמדובר בהצתה", עוד הוא ציין כי "השריפה החלה מאזור גדר המערכת. יצרנו קו הגנה בפאתיה המזרחיים של העיר, כמה מאות מטרים מהיישוב ומנענו מהאש להיכנס פנימה".

"זו היתה שריפה רחבה, בתא שטח גדול, מסולע והררי, קשה למעבר של רכבי כיבוי", אמר שבתאי וציין כי שריפה של עשביה עשבונית משולבת ביער נטוע אדם יכול ליצור איום על שטחים נרחבים.

לאור תנאי מזג האוויר השוררים בארץ השבוע, שבתאי קרא לציבור לפעול בהתאם לאיסור על הדלקת מדורות שהוטל עד לסוף השבוע - לא להדליק מדורות ולא לעבוד עם אש גלוייה.

הפופולריים