"כל הבית נשרף": הדיווח על השריפה במעלות שבה נספתה קשישה בת 80

"הבית נשרף": הדיווח על השריפה שבה נספתה קשישה
בשריפה במעלות נפגע באורח קשה קשיש בן 87, ואישה בת 31 ובתה בת השנתיים נפצעו קל. בתה של מלווינה חיימוביץ'-נדלר שנספתה: "לא הספקתי להיפרד ממנה בגלל הקורונה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הבניין במעלות שבו פרצה שריפה, 11 במאי 2020
צילום: צילום: איחוד הצלה

שריפה שפרצה הלילה (שני) בבניין במעלות שבצפון גבתה את חייה של קשישה בת 80 - מלווינה חיימוביץ'-נדלר. גבר בן 87 נפגע באורח קשה משאיפת עשן, מצבו יציב והוא מאושפז בבית החולים לגליל בנהריה. אישה בת 31 ובתה בת השנתיים נפצעו באורח קל, פונו לבית החולים לגליל, ושוחררו במהלך הלילה. לפי שעה, אין פרטים על נסיבות השריפה.

האישה בת ה-31 שנפצעה קל דיווחה לשירותי הכבאות על השריפה. בשיחה עם המוקד היא נשמעת אומרת: "בבקשה, איפה הכיבוי? כל הבית שלי עולה באש". זמן קצר לאחר מכן הגיעו לוחמי האש לזירה.

מלווינה חיימוביץ'-נדלר בת ה-80, שנספתה בשריפה במעלות (צילום: באדיבות המשפחה)

בתה של מלווינה שנספתה בשריפה סיפרה: "היא לקתה בשבץ מוחי לפני כשבע שנים והייתה מרותקת למיטה, וטיפלה בה מטפלת זרה. בגלל הקורונה לא ראיתי אותה שלושה חודשים, כי פחדתי להדביק אותה. לא רציתי לקחת סיכונים שההורים ידבקו, ולצערי לא נפרדתי ממנה ואני מעדיפה לזכור אותה כמו שהייתה לפני שחלתה. זה עצוב ומזעזע, ממש לא הגיע לה לצאת מהעולם בצורה הזו".

פרמדיקים של מד"א שהוזעקו לזירת האירוע סיפרו כי הקשישה חולצה מהדירה כשהיא "מחוסרת הכרה, עם כוויות, ללא נשימה וללא דופק". לדבריהם, "ביצענו בדיקות רפואיות, היא הייתה ללא סימני חיים ונאלצנו לקבוע את מותה". הגבר פונה לבית החולים כשמצבו מוגדר קשה ויציב.

הפופולריים