מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב: מעריך שנסדיר מול האוצר את הצהרונים היום

שמואל אבואב: מעריך שנסדיר את הצהרונים היום
מנכ"ל משרד החינוך לכאן רשת ב: "מאמין שבשבוע הבא כשהגנים ייפתחו, יהיה לנו גם מענה הדרגתי לצהרונים". על הביקורת נגד אופן פתיחת מערכת החינוך: "לא ניצור אשליה שאנחנו לוחצים על כפתור ויכולים לתת מענה, אנחנו במצב מורכב"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סבתא מבקרת נכד בימי הקורונה 05.05.20
צילום: צילום: חן ליאופולד, פלאש 90

מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב אמר הבוקר (רביעי) לכאן רשת ב כי הוא מעריך שהיום תוסדר פתיחת הצהרונים מול משרד האוצר. בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן ציין אבואב כי הוא מאמין שבשבוע הבא ייפתחו הצהרונים: "יש לי יסוד סביר להניח שהסוגייה תיפתר, ואני מעריך שבשבוע הבא כשהגנים ייפתחו, יהיה לנו גם מענה הדרגתי לצהרונים". 

האזינו לריאיון המלא עם מנכ"ל משרד החינוך בכאן רשת ב

מנכ"ל משרד החינוך התייחס לביקורת על פתיחת מערכת החינוך ברוטציה, במקום עריכת שבוע לימודים מלא, ואמר: "אם אנחנו צריכים 100 אלף מקומות פיזיים שבהם מתנהלת מערכת החינוך, עכשיו צריך להכפיל את זה. זו משימה שלא ניתן לעשות אותה". אבואב הוסיף כי "אנחנו לא ניצור אשליה שאנחנו לוחצים על כפתור ויכולים לתת מענה, אנחנו במצב מורכב שמדינת ישראל והעולם לא נתקלו בו. אין חגיגיות ואין התלהבות של שמחה, יש כורח המציאות".

הלילה סוכם כי מעונות היום המפוקחים והמשפחתונים ייפתחו ביום ראשון הקרוב. לפי הסכמות שהושגו בין נציגי הממשלה לארגונים המפעילים את מעונות היום בתום דיון ממושך, בכל מעון יוכלו להיות 51 ילדים ועד 17 ילדים בכל כיתה. עוד נקבע כי הממשלה תישא בעלות הפעלת המעונות במתכונת המיוחדת.

עם זאת, על פי הערכות משרד החינוך, ל-30% מהילדים לא יימצא פתרון בשל מחסור במבנים לכל 115 אלף הילדים במעונות. בחירת הילדים שיזכו למעון תהיה על פי תיעדוף לפי קריטריונים שנקבעו, בהם הורים יחידניים ומבחני הכנסה. בממשלה בוחנים אפשרות להשתמש במבנים של העיריות ולשכן בהם את הילדים שאין להם פתרון במעונות. עם נציגי הגנים הפרטיים עדיין לא הושגו הסכמות על מנגנון פיצוי.

אתמול פרסם משרד החינוך את מתווה החזרה ללימודים בגני הילדים. לפי המתווה החדש הילדים יחולקו לקבוצות ובכל אחת מהן יוגבל מספר הילדים. הפעילות תתקיים בכל יום עד השעה 14:00, כששלושה ימים ילמדו הילדים בגן ויומיים בבית. ההורים לא יורשו להיכנס או לשהות בגן.

הפופולריים