קניונים, שווקים ובתי קולנוע: השלב הבא בהקלות

קניונים, שווקים ובתי קולנוע: השלב הבא בהקלות
תם סגר העצמאות: המשטרה חילקה 121 דוחות על אי עטיית מסכה במרחב הציבורי ויותר מאלף דוחות בגין יציאה מהבית שלא על פי התקנות • החל ממחר, הגבלת המרחק על פעילות ספורטיבית מבוטלת
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קניות בשוק מחנה יהודה בירושלים
צילום: צילום: נתי שוחט, פלאש 90

תם סגר יום העצמאות שהחל אמש – ניתן כעת לעבור בין הערים. החל ממחר לא תחול יותר הגבלת מרחק על פעילות ספורטיבית. בתוך כך, בחדשות הערב בכאן 11 פורסם הערב (רביעי) כי ההקלות הנוספות שעל הפרק הן: ביטול מגבלת המאה מטרים, פתיחת שווקים וקניונים באופן מצומצם, פתיחת צימרים ובתי מלון צמודי קרקע ופתיחת בתי קולנוע – ישיבה במרחק של שני מטרים.על פי גורמים המעורים בנושא, הקניונים צפויים להיפתח כבר בשבוע הבא. מרכזי הקניות יידרשו בהקפדה על כללי משרד הבריאות וכן בניהול מעקב אחר הבאים למתחמים באמצעות אפליקציה.

היום חלה עלייה בכמות הדוחות היומית בגין יציאה מהבית שלא על פי התקנות. המשטרה רשמה 1,091 דוחות ביממה האחרונה בגין הפרת התקנה המחייבת את האזרחים לצאת מהבית רק לצורך חיוני, זאת לעומת 429 דוחות ו-394 דוחות שנרשמו ביממות הקודמות לחג.


כמו כן, נרשמו ביממה האחרונה 121 דוחות בגין אי עטיית מסיכה ובסך הכל 314 דוחות בגין אי עטיית מסיכה מאז יום שני בבוקר – עת שונו התקנות בעניין. בתוך כך, מנתוני משרד הבריאות שהתפרסו היום עולה כי לראשונה מאז תחילת התפרצות מגפת קורונה בישראל, מספר המחלימים, העומד על 7,929, עקף את מספר החולים בפועל, העומד על 7,641. מספר הנדבקים בנגיף בישראל עומד על 15,782 בני אדם – מהם 120 במצב קשה ו-91 מונשמים. 212 בני אדם מתו מקורונה.

הפופולריים