הממשלה תאשר: לא תתאפשר הגעה לבתי העלמין ביום הזיכרון, סגר כללי ביום העצמאות

הממשלה תאשר: סגר כללי ביום העצמאות
המשטרה תסגור את צירי הגישה לבתי העלמין ביום הזיכרון, הטקסים באותו היום יתקיימו ללא קהל. בלשכת ראש הממשלה מבהירים: באותו היום יאסר מעבר מעיר לעיר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
טקס הדלקת המשואות
צילום: צילום: שלומי כהן, פלאש 90

הממשלה צפויה לאשר הבוקר (רביעי) הטלת סגר כללי ביום העצמאות. באותו היום תתבצע אכיפה מוגברת בפארקים ובטבע כדי למנוע התקהלויות. לגבי יום הזיכרון לחללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה נקבע כי המשטרה תסגור את צירי הגישה לבתי העלמין - אך לא תטיל סגר. ההחלטה בעניין תתקבל בישיבת ממשלה שתערך בשעה 11:00.

בדיון שקיימו השרים, בהשתתפות ראש הממשלה בנימין נתניהו, נשקלה האפשרות לקרוא למשפחות השכולות שלא להגיע לבתי העלמין ביום הזיכרון, אך ככל הנראה שההוראה לא תיאכף בצורה מחמירה. ישנו ניסיון למנוע עימותים בין המשפחות השכולות לכוחות המשטרה. הטקסים ביום הזיכרון יתקיימו ללא קהל, לא תותר תנועה מחוץ לערים, למעט למקום העבודה ולקניות מותרות. בלשכת ראש הממשלה מבהירים: ביום הזיכרון ייאסר מעבר מעיר לעיר. 


בדיון השתתפו השר לביטחון הפנים גלעד ארדן, שר הבריאות יעקב ליצמן, מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב, שר הביטחון נפתלי בנט, שרת התרבות מירי רגב, היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ראש המועצה לביטחון לאומי מאיר בן שבת וממלא מקום המפכ"ל מוטי כהן. בסוף השבוע אמר נתניהו כי חגיגות יום העצמאות יתקיימו "בבתים ובמרפסות". 

מארגון יד לבנים נמסר בתגובה להחלטת הממשלה בנוגע ליום הזיכרון, כי יו"ר הארגון אלי בן שם מחזק את החלטת ראש הממשלה: "הממשלה למעשה קיבלה את הצעת ארגון יד לבנים, לפיה משפחה שכולה (גרעינית בלבד) תוכל לפקוד את בתי העלמין ממחר עד יום ראשון הקרוב, כולל.

"בתנאים שנוצרו היה נכון לגלות קשב ואחריות כלפי המשפחות השכולות. מאידך נכון היה לשמור על בריאותן של המשפחות השכולות. מרבית ההורים השכולים חצו את גיל 70 והם נמצאים בקבוצות הסיכון. בכל בית העלמין יתקיים טקס בנוכחות חמישה חיילים, קצינים, רב צבאי וחזן. כולי תקווה כי בשנה הבאה נוכל לשוב כולנו - משפחות וחברים - לנשוק לבתי העלמין ביום הזיכרון ולהתייחד עם זכר הנופלים״.

הפופולריים